REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

REKLAMA

pracaEL 600x245 beskidlive

''Czyste Powietrze'' - spotkanie w Węgierskiej Górce

''Czyste Powietrze'' - spotkanie w Węgierskiej Górce

Zapraszamy wszystkich mieszkańców

gminy Węgierska Górka do udziału w spotkaniu, które dotyczyć będzie Programu "Czyste Powietrze" - 25 września (wtorek) o godzinie 18:00. 

Tym razem miejscem spotkania będzie aula Szkoły podstawowej przy ulicy Zielonej 41 w gminie Węgierska Górka.

Resort Środowiska zachęca mieszkańców Polski do działań ograniczających emisję szkodliwych dla zdrowia i środowiska zanieczyszczeń powietrza.

W ramach rządowego programu Czyste Powietrze został przygotowany program priorytetowy Czyste Powietrze, dzięki któremu właściciele domów jednorodzinnych mogą ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację budynków.

Program priorytetowy koncentruje się na termomodernizacji oraz efektywnym zarządzaniu energią w gospodarstwach domowych, co pozwoli zmniejszyć ilość zużywanej energii cieplnej i rzeczywiste oszczędności finansowe. Zyska na tym również stan środowiska naturalnego, dzięki ograniczeniu emisji pyłów, gazów cieplarnianych i innych substancji.

Program Priorytetowy Czyste Powietrze to możliwość uzyskania wsparcia finansowego przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego.

 REKLAMA

Przeczytaj także