REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

Robert Piętka: Dziękuję za zaufanie
Fot: FB Robert Piętka

Robert Piętka: Dziękuję za zaufanie

W imieniu całej redakcji beskidlive.pl również dziękujemy za wiele lat współpracy. Za zaufanie naszej ekipie, za poświęcony czas oraz za dobre słowo! 

Szanowni Mieszkańcy,

Na wstępie, chciałbym serdecznie podziękować za lata współpracy, zaufanie oraz Wasze głosy podczas tych trzech kadencji, w których miałem zaszczyt pełnić zaszczytną funkcję Wójta Gminy Milówka.

Wspólnie przez te lata osiągnęliśmy wiele dla naszej gminy, pomimo napotykanych trudności i wyzwań. Szczególnie w okresie pandemii COVID-19, nasza społeczność stanęła razem, aby wesprzeć się nawzajem i stawić czoła nowym wyzwaniom. Przyjmowaliśmy uchodźców, organizowaliśmy akcje pomocy dla potrzebujących, mobilizując lokalne zasoby w działaniach wspierających.

Jestem niezmiernie dumny z inicjatyw, które udało nam się podjąć. W trakcie moich kadencji powstały: profil na facebooku Gmina Milówka oraz gazeta lokalna "Informator Gminy Milówka", w której co kwartał informowaliśmy Państwa o bieżących wydarzeniach, inwestycjach oraz realizowanych projektach.

Postawiliśmy przede wszystkim na rozwój infrastruktury, czyli tego, czym mieszkańcy byli najbardziej zainteresowani. Wyremontowaliśmy sporo dróg gminnych, wybudowaliśmy sieć kanalizacyjną oraz rozbudowaliśmy sieć wodociągową. Wspieraliśmy wymianę źródeł ciepła w budynkach mieszkalnych, montaż paneli fotowoltaicznych czy pomp ciepła, dzięki czemu jakość powietrza w naszej gminie uległa znaczącej poprawie.

Przez lata udało nam się zorganizować wiele wspólnych wydarzeń, które do dziś cieszą się ogromną popularnością wśród mieszkańców. Wspomnę Dzień Dziecka w Amfiteatrze, Święto Placka Ziemniaczanego, Sylwester, Jarmark Bożonarodzeniowy, maratony rowerowe MTB, spotkania kulturalne, koncerty i wiele innych, które na stałe weszły do kalendarza imprez.

Nie zapominając o współpracy transgranicznej, tworzyliśmy projekty we współpracy z gminami sąsiednimi z Czech oraz ze Słowacji, co przyczyniło się do rozwoju naszego regionu oraz wzmacniania więzi międzynarodowych. Nasze działania w obszarze kultury obejmowały odnawianie zabytków, rozwijanie lokalnej tradycji poprzez tworzenie miejsc sprzyjających temu, organizowanie wydarzeń oraz promocję naszych atrakcji poza granicami naszego regionu. Wspieraliśmy także zespoły regionalne, co zaowocowało powstaniem Galerii Dziadów Noworocznych i Szlachciców oraz innych inicjatyw kulturalnych, które przyciągają liczne grono zwiedzających.

W dziedzinie sportu udało nam się stworzyć wiele miejsc sprzyjających aktywnemu spędzaniu czasu, począwszy od ścieżek rowerowych, skateparku, parku linowego, po kompleksy boisk, siłownie zewnętrzne i place zabaw w każdym sołectwie. Nasz piękny park z alejkami oraz atrakcje sportowe urozmaicają spędzanie wolnego czasu na terenie całej gminy.

Nie zapomnieliśmy o oświacie i naszych wszystkich szkołach i przedszkolach, które wyremontowaliśmy i doposażaliśmy w przeróżne pomoce dydaktyczne, tak aby ułatwić ich funkcjonowanie. Dbaliśmy o rozwój edukacyjny naszych dzieci i młodzieży. Najistotniejszym osiągnięciem w tej dziedzinie jest gruntowna termomodernizacja szkół oraz utworzenie boisk wielofunkcyjnych i placów zabaw przy każdej z placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Milówka.

Działaliśmy wspólnie w zakresie wspierania Ochotniczych Straży Pożarnych, gdzie w każdej jednostce wymieniliśmy samochody na nowe lub przynajmniej nowsze od tych, które miały. Dbaliśmy o bezpieczeństwo naszych strażaków stale kupując nowe specjalistyczne ubrania bądź sprzęt ratowniczy. Tak samo remizy otrzymywały od nas wsparcie.

Było bardzo wiele różnych inwestycji, których nie sposób tutaj wszystkich wymienić. Pozyskaliśmy rekordowo dużo środków zewnętrznych, zarówno pochodzących z Unii Europejskiej jak i Budżetu Państwa, dzięki którym możliwy był tak dynamiczny rozwój naszej Gminy.

Wsparcie i zaangażowanie Radnych oraz Mieszkańców Gminy były dla mnie niezwykle cenne i motywujące. Pracując razem przez te lata, wspólnie z Radnymi zawsze stawialiśmy na demokrację, jako fundament naszego lokalnego rozwoju. Wasze głosy były dla mnie nie tylko mandatem, ale także inspiracją do ciężkiej pracy na rzecz dobra całej Gminy.

Choć teraz nie będę pełnił funkcji Wójta, pragnę podkreślić, że zawsze będę wdzięczny za okazane mi zaufanie i możliwość służenia Wam, mieszkańcom Gminy Milówka. Mimo, że moja rola będzie się zmieniać, obiecuję nadal wspierać rozwój naszej gminy w inny możliwy sposób.

Jeszcze raz dziękuję za Wasze oddanie i zaufanie, które umożliwiły mi służbę publiczną przez te lata. Niech nasza wspólna praca i duch demokracji prowadzą naszą społeczność do dalszego rozwoju i pomyślności.

Z wyrazami szacunku,

Robert Piętka
Robert Piętka
 
 

Przeczytaj także

 REKLAMA