REKLAMA

reklama

                      

Duża inwestycja w Lipowej zgodnie z planem
fot. UG Lipowa

Duża inwestycja w Lipowej zgodnie z planem

Dzięki sprzyjającej pracom budowlanym pogodzie zgodnie z planem

trwa w Lipowej budowa nowoczesnego przedszkola. Wczoraj do późnych godzin trwało zalewanie stropu i kolejne prace idą bez przeszkód.
-Wiem, że narciarze narzekają, ale my się cieszymy, bo pracy przy naszych inwestycjach idą bez przeszkód. Dzieci zasługują na kształcenie w jak najlepszych warunkach od małego, więc mam nadzieję, że ten solidnie wybudowany obiekt będzie efektywnie służył im i następnym pokoleniom.- mówi Jan Góra Wójt Gminy Lipowa.

Wykonawcą inwestycji jest Zakład Budowlano – Montażowy PROBUD z Żywca. Wartość kontraktu wynosi 2.939.767,96 zł brutto, termin realizacji do 15 lipca 2018r. Wyłoniono również inspektora nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania – nadzór sprawować będzie firma MIPRON Sp. z o.o. Paweł Bartosiński z Katowic – wartość umowy wynosi 35.800,00 zł brutto. Projekt jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020.

Placówka będzie w pełni wyposażona i będzie spełniać najwyższe standardy. W nowym budynku powstanie również nowa kuchnia, która będzie przygotowywać posiłki dla najmłodszych mieszkańców gminy Lipowa. Warto dodać, że w ostatnich miesiącach w placówkach oświatowych w Gminie Lipowa wykonano remonty za kilkaset tysięcy złotych.

mat. prasowy UG Lipowa

Przeczytaj także

 REKLAMA