REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Życie ciężko pobitego mężczyzny uratowane zostało przez policjanca z Węgierskiej Górki.

W sobotę dyżurny komisariatu policji w Węgierskiej Górce otrzymał informację, że w jednym z domów w Przybędzy doszło do awantury i bójki. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Zastali tam nieprzytomnego, ciężko pobitego 59-latka. Mężczyzna przeżył tylko dlatego, że policjant, który jako pierwszy przybył na miejsce, jest ratownikiem medycznym i do przyjazdu ekipy karetki pogotowia, zaopiekował się nim i udzielił mu profesjonalnej pomocy. Mężczyzna w stanie krytycznym trafił do szpitala.

Jak ustalili policjanci, sprawcą pobicia był 31-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 10 lat więzienia.

Wczoraj na ręce Komendanta Komisariatu Policji w Węgierskiej Górce wpłynęły podziękowania dla policjanta, od Ratowników Medycznych, za profesjonalnie udzieloną pomoc przedmedyczną, dzięki której udało się uratować 59-latka.

 

Źródło:
KPP Żywiec

 

Ż997

Wszystkie
Gmina Milówka
Beskid997
Gmina Węgierska Górka
Z regionu
Gmina Rajcza
Żywiec
Gmina Jeleśnia
Sport
Książka Tygodnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE