REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

 

Policjanci z Węgierskiej Górki pomogli kierowcy, który utknął w korku, a wiózł do szpitala swojego znajomego. Mężczyzna najprawdopodobniej doznał wylewu i był nieprzytomny. Z uwagi na stan zagrażający życiu i zdrowiu, policjanci natychmiast rozpoczęli pilotaż. Dzięki temu mężczyzna szybko i bezpiecznie trafił pod opiekę lekarzy

W niedzielę około 16.00 do dyżurnego komisariatu policji w Węgierskiej Górce zadzwonił mężczyzna i powiedział, że utknął w korku, a wiezie do szpitala swojego znajomego, który najprawdopodobniej miał wylew i jest nieprzytomny. Mężczyzna znajdował się w Węgierskiej Górce na ul. Zielonej. Liczyła się każda sekunda, dlatego dyżurny natychmiast w to miejsce skierował najbliżej znajdujący się patrol. Gdy tylko policjanci zauważyli samochód, włączyli sygnały uprzywilejowania i pomogli mężczyźnie w szybkim i bezpiecznym dotarciu do szpitala, gdzie jego znajomy trafił pod opiekę lekarzy.

Po przekazaniu znajomego pod opiekę lekarzy, mężczyzna ponowie zadzwonił do komisariatu, tym razem z podziękowaniami dla policjantów za udzieloną pomoc.

_____________________

Niespełna trzech godzin potrzebowali policjanci z Węgierskiej Górki, aby zatrzymać sprawców zniszczenia choinki i masztu flagowego należącego do druhów z ochotniczej straży pożarnej z Bystrej. 25-cio i 28-latek usłyszeli już zarzuty. Za popełnione przestępstwo w więzieniu mogą spędzić nawet 5 lat.

Do zniszczenia doszło wczoraj około 1.00 w nocy. Dwóch młodych mężczyzn wyrwało, zniszczyło i próbowało podpalić choinkę, która została przystrojona na święta przy budynku ochotniczej straży pożarnej w Bystrej. Zniszczone drzewko zostawili na środku drogi, gdzie stwarzało duże zagrożenie dla kierujących. Nie oszczędzili też masztu flagowego, który również zniszczyli. Spłoszyła ich syrena alarmowa. Zawiadomienie w tej sprawie wpłynęło do komisariatu policji w Węgierskiej Górce około godziny 10.00. Już o 13.00 policjanci zapukali do drzwi 25-cio i 28-latka. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzut zniszczenia mienia. Straty jakie wyrządzili to kwota około 650 zł. Za popełnione przestępstwo w więzieniu mogą spędzić nawet 5 lat.

 

Wszystkie
Z regionu
Gmina Milówka
Beskid997
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Żywiec
Gmina Jeleśnia
Sport
Książka Tygodnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE