REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Arcyksiążęcy Browar w Żywcu

przekaże mieszkańcom miasta darmowy płyn do dezynfekcji rąk. Alkohol powstający podczas produkcji piwa bezalkoholowego w Browarze także zostanie przekazany na potrzeby produkcji środków do dezynfekcji. Darmowy płyn trafi wkrótce do każdego mieszkania w Żywcu. Pierwsza partia płynu trafi do mieszkańców już w najbliższy piątek.

W czasie epidemii koronawirusa, kluczowe jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, takich jak pozostawianie w domu czy regularne mycie rąk. W związku z informacjami o niewystarczającej ilości płynu do dezynfekcji, żywiecki browar postanowił zapewnić każdemu gospodarstwu domowemu w mieście darmowy, półlitrowy płyn do dezynfekcji.
W normalnych warunkach alkohol, który powstaje w browarze podczas warzenia piwa bezalkoholowego, sprzedawany jest na potrzeby przemysłowe. W sytuacji walki z COVID-19 Browar przekaże go do produkcji płynów do dezynfekcji, w zamian za płyn dla mieszkańców masta.

Rozdanie tylu płynów to naprawdę bardzo trudne wyzwanie logistyczne, ale przy pomocy radnych miejskich, pracowników Urzędu Miejskiego, Straży Miejskiej, harcerzy, strażaków z jednostek OSP, kibiców Czarnych-Górala Żywiec, żywieckich jukacy, naszego TBS, Spółdzielni Mieszkaniowej oraz wolontariuszy dostarczymy ten jakże potrzebny teraz płyn naszym mieszkańcom!

Dystrybucja rozpocznie się już w piątek, 10 kwietnia. Jednak zakładamy, że całość uda się rozdać w tygodniu po świętach. To, że Browar w Żywcu jest teraz tak blisko mieszkańców, to prawdziwy przykład społecznej odpowiedzialności biznesu

Wszystkie
Z regionu
Gmina Milówka
Beskid997
Żywiec
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Sport
Gmina Jeleśnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE