REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Wyjątkowo atrakcyjnie zapowiada się druga część Majówki w Węgierskiej Górce.

W godzinach popołudniowych bowiem 5 maja zapraszamy na halę widowiskowo-sportową, gdzie o 17.30 podsumujemy konkurs plastyczny dla przedszkolaków pt. "100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości" i dokonamy otwarcia wystawy powyższych prac. Natomiast o 18.00 będziemy mieli okazję zobaczyć występ kabaretu MASZTALSCY.

Masztalscy – śląska grupa kabaretowa, założona w latach 80. XX wieku przez redaktorów Polskiego Radia w Katowicach – Aleksandra Trzaskę (Masztalskiego) i Jerzego Ciurloka (Ecika).

Nazwa kabaretu pochodzi od nazwiska fikcyjnego górnika, bohatera szeregu popularnych anegdot, opowiadanych po śląsku w latach 70.

Kabaret Masztalskich swoje powstanie zawdzięcza audycjom radiowym, które jego obecni członkowie niegdyś tworzyli. Pierwsza taka audycja została zrealizowana z okazji górniczego święta Barbórki w 1985r. na antenie katowickiej rozgłośni Polskiego Radia. W atmosferze biesiady z dowcipami i wspólnym śpiewem, co później tak było lubiane przez radiosłuchaczy – sympatyków Radiowego Klubu Masztalskiego a następnie Kabaretu Masztalskich. Autorem tej audycji był Jerzy Ciurlok – późniejszy współtwórca Kabaretu Masztalskich i Radiowego Klubu Masztalskiego odgrywający postać imieniem „Ecik”, zaś oprócz niego w audycji wzięło udział dwóch późniejszych uczestników RKM.

ZOBACZ TAKŻE Z GMINY WĘGIERSKA GÓRKA:

Wszystkie
Z regionu
Beskid997
Gmina Milówka
Gmina Węgierska Górka
Żywiec
Gmina Rajcza
Sport
Gmina Jeleśnia
Książka Tygodnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE