REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

W miniony czwartek 15 marca w Węgierskiej Górce z udziałem Wójta Gminy Piotra Tyrlika
odbyło się  zebranie wiejskie. W spotkaniu udział wziął również m.in. Zastępca Wójta Gminy Węgierska Górka Marian Kurowski, Sołtys Węgierskiej Górki Maria Kocoń, radni i radni powiatowi. 
 
"Dziękuję wszystkim mieszkańcom za zaangażowanie i za pomoc w realizacji przedsięwzięć na terenie Węgierskiej Górki. Jeśli mieszkańcy nie byliby ofiarni i nie wykazaliby wolnej woli - niewiele byśmy zrobili" - tymi słowami skierowanymi do miszkańców otworzył Wójt Gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik swoje sprawozdanie z działalności za miniony rok. 
 
Najistotniejsze jest jednak to, co czeka nas w bieżącym roku. 
 
Przede wszystkim wkrótce realizowana będzie druga po hali sportowej  ogromna inwestycja, a jest nią przebudowa układu drogowego na granicy Węgierskiej Górki i Cięciny wraz z mostem. To jedna z największych inwestycji na terenie gminy Węgierska Górka, a jej realizacja pozwoli na odciążenie ruchu, szczególnie gdy rozpocznie się budowa S1. 
 
Co jeszcze w tym roku w Węgierskiej Górce? (wybrane zagadnienia)
   * budowa placu zabaw na ulicy Wyzwolenia
   * budowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej ( ul. Zielona) Przetarg zakonczony, lada chwila ruszą prace.
   * wiaty przystankowe
   * budowa i modernizacja dróg gminnych
   * zagospodarowanie brzegów Soły trasami przyrodniczo - ekologicznymi - od mostu na ulicy Zielonej do mostu na ulicy Granicznej. Jeszcze w tym miesiącu ogłoszony zostanie przetarg.
   * odnawialne źródła energii ( w reallizacji )
   * dobudowa nowych lamp  
   * rozbudowa monitoringu gminnego - wkrótce 15 nowych kamer
   * Senior+ - wniosek na ten program został rozpatrzony pozytywnie, a to oznacza, że powstanie w Węgierskiej Górce w Ośrodku Zdrowia miejsce, gdzie Seniorzy w przyjemnych i komfortowych warunkach spędzą wolny czas. 
 
Ewa Jeremicz
Wszystkie
Beskid997
Gmina Milówka
Z regionu
Gmina Rajcza
Gmina Węgierska Górka
Sport
Żywiec
Gmina Jeleśnia
Książka Tygodnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE