REKLAMA

 REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

REKLAMA

pracaEL 600x245 beskidlive

Samorządowcy dzieciom!
Fot: Gminna Biblioteka Publiczna WG

Samorządowcy dzieciom!

„Kulfon, Kulfon co z Ciebie wyrośnie?”

– to pytanie dziś zadawała nie tylko jego przyjaciółka Monika. Przygody tego sympatycznego bohatera stanowiły bowiem temat akcji czytelniczej „Samorządowcy czytają dzieciom” zorganizowanej przez bibliotekarki z naszej gminy.

Spotkaliśmy się w bibliotece w Ciścu. Nasze zaproszenie przyjęły dzieci z Przedszkola nr 1 i 2 w Ciścu. Cieszy nas ogromnie, iż samorządowcy doceniają znaczenie edukacji czytelniczej najmłodszych i postanowili przyłączyć się do przedsięwzięcia. Do akcji przyłączyli się: Marian Kurowski – zastępca wójta gminy Węgierska Górka, Sabina Tomiczek – sekretarz gminy Węgierska Górka, Sławomir Grzegorzek – kierownik GOPS-u, Bogusław Kubaszek – kierownik referatu ochrony środowiska i leśnictwa, Katarzyna Piela z biura Rady Gminy, radni: Jan Jurasz oraz Szymon Iwanow.
samorz2
To było bardzo miłe przedpołudnie, wspólne czytanie było wspaniałą przygodą – doskonale bawili się nie tylko najmłodsi, ale także samorządowcy. Dzieci zostały obdarowane słodkościami. Miały także okazję uczestnictwa w warsztatach plastycznych. Wykonywaliśmy wagoniki do lokomotywy, bo przecież spotkanie z samorządowcami stanowi kolejny etap realizacji naszego projektu „Literacka lokomotywa – promocja czytelnictwa poprzez warsztaty edukacyjne i niecodzienne spotkania z literaturą” (dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury).
Dziękujemy wszystkim za udział w tej czytelniczej podróży. Składamy wyrazy wdzięczności za okazane wsparcie dla przedsięwzięcia, którego celem jest promocja czytelnictwa wśród najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Ufamy, że ta inicjatywa to dobra okazja, by pokazać milusińskim, jak ogromną frajdę można czerpać z czytania książek!
_________________________
Gminna Biblioteka Publiczna w Węgierskiej Górce

 REKLAMA

Przeczytaj także