REKLAMA

reklama

                      

Grzegorz Kuśnierz, artysta niebanalny

Grzegorz Kuśnierz, artysta niebanalny

 
Niebanalny i wszechstronny.
Niezwykle utalentowany. Grzegorz Kuśnierz - artysta rzeźbiarz z Ciśca.  
 
Od dzieciństwa zaprzyjaźniony z drewnem i dłutem, jak na syna stolarza przystało. Ojciec wykonywał bowiem meble z elementami rzeźbionymi. Syn, który marzył o tym, by zostać rzeźbiarzem, w swoje prace tchnął artystycznego ducha, a spod jego dłuta wyszły prawdziwe arcydzieła. 
 rzez2
Grzegorz Kuśnierz jest  absolwentem   Liceum Plastycznego  im. Antoniego Kenara w Zakopanem. Urodził się wprawdzie w Żywcu, lecz to w Ciścu mieszka i tworzy. Prace artysty znajdują się zarówno w rękach prywatnych, jak i w muzeach. W Kościele p.w. św. Maksymiliana Kolbego w Ciścu podziwiać możemy jego Drogę Krzyżową. Również  i w Szkole Podstawowej w Ciścu zobaczyć możemy postać Jana Pawła II.  
rzez1
Artysta z Ciśca wykonuje przedmioty codziennego użytku, np.  ozdobne skrzynie służące dawniej do przechowywania pościeli. W dorobku Grzegorza Kuśnierza zobaczyć można również maski dziadów noworocznych. Jego prace stylistyką nawiązują do motywów biblijnych i folklorystycznych. Sporą część jego dorobku zajmują rzeźby sakralne z motywami maryjnymi. 
rzez3
 
Ewa Jeremicz
Konsultacja: Kazimiera Pajestka
 

Przeczytaj także

 REKLAMA