pracaEL 600x245 beskidlive

jacek jarco

Biegacze zdobyli Rysiankę!

W niedzielę 5 września

odbyła się XXI edycja Biegu na Szczyt Rysianki. Na starcie do sportowej rywalizacji stanęło 70 biegaczy. Wszyscy ukończyli bieg, docierając na metę ulokowaną pod Schroniskiem Górskim PTTK Rysianka. Trasa liczyła 6 km, posiadała przewyższenie + 600 m;  nawierzchnia: droga gruntowa, asfaltowa, leśna. W tym roku pogoda była sprzymierzeńcem biegaczy, którzy wykazali się niebywałą determinacją oraz siłą charakteru, docierając na metę. Po 17 latach został pobity rekord trasy. Z czasem 31:07,7 na szczyt Rysianki wbiegł Marcin Kubica, pobijając poprzedni rekord ustanowiony przez Jerzego Zawierucha (31 minut 45 sekund). Bieg górski na Rysiankę, zaliczany jest do cyklu imprez biegowych o nazwie Złota 50-tka. Podczas tej edycji biegu przyznawane były również puchary w klasyfikacji generalnej  dla trzech najlepszych  zawodników wśród kobiet oraz mężczyzn w Mistrzostwach Powiatu Żywieckiego w Biegach Górskich. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział, gratulujemy zwycięzcom oraz zapraszamy na kolejne edycje biegu!