REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Rejestracja na szczepienia
przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 dla seniorów
Szanowni Państwo,
Informuję, że w dniu 15 stycznia br. ruszyła rejestracja na szczepienia przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat (roczniki do 1941 r. włącznie). Natomiast osoby, które skończyły 70 lat (roczniki od 1942 do 1951), mogły rejestrować się na szczepienia od dnia 22 stycznia 2021 r. Stopniowo szczepionka będzie udostępniana kolejnym grupom wiekowym i zawodowym.
Osoby z grupy wiekowej 18-69 lat chcące zgłosić chęć zaszczepienia się przeciwko COVID-19 od dnia 15 stycznia 2021 r. mają możliwość wypełnienia formularza online (instrukcja dostępna pod adresem: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/zgloszenia). W momencie, kiedy szczepienia będą dostępne dla danej grupy, osoba, która wypełniła formularz, zostanie o tym poinformowana e-mailowo.
Na terenie Gminy Węgierska Górka szczepienia przeprowadzać będzie: Praktyka Grupowa Lekarzy s.c. „SCAPULA” - 34-350 Węgierska Górka, ul. Wyzwolenia 5.
W dniu 25 stycznia 2021 r. rozpoczęły się szczepienia zarejestrowanych seniorów. Gmina Węgierska Górka zapewnia bezpłatny transport (dowóz) osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, w tym osób niepełnosprawnych.
Osoby uprawnione do dowozu do punktu szczepień:
Osoby niepełnosprawne, tj. posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie „R” lub „N” lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami,
Osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień.
Osoby zainteresowane skorzystaniem z bezpłatnego dowozu do punktu szczepień prosimy o zapisywanie się u koordynatora gminnego w Ośrodku Promocji Gminy, co najmniej z jednodniowym wyprzedzeniem, a najlepiej niezwłocznie po wyznaczeniu terminu szczepienia. Zgłoszenia zarejestrowanych mieszkańców będą przyjmowane pod numerami telefonu: 532 179 791 lub 338 642 187
od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00.
Jak możesz się zarejestrować na szczepienie?
zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989,
zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na gov.pl,
skontaktuj się bezpośrednio z punktem szczepień – 338 641 516, 338 641 517, lub
skontaktuj się ze swoim lekarzem POZ.
Więcej informacji nt. szczepień przeciwko COVID-19 można znaleźć na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/szczepimysie.
Wójt Gminy Węgierska Górka
Piotr Tyrlik

ZOBACZ TAKŻE Z GMINY WĘGIERSKA GÓRKA:

Wszystkie
Z regionu
Gmina Milówka
Beskid997
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Żywiec
Gmina Jeleśnia
Sport
Książka Tygodnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE