REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Szanowni Państwo!

31 stycznia odbędzie się w naszej miejscowości 29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gospodarzami jak zawsze jest Hufiec ZHP Węgierska Górka z dużym wsparciem Ośrodka Promocji Gminy.

Mamy zarejestrowanych 50 wolontariuszy, którzy w dniu finału będą dzielnie spacerować z puszkami na terenie całej gminy. Forma - nieco inna niż zwykle, spowodowana oczywiście sytuacją covidową w Polsce. Przygotowaliśmy jednak wiele atrakcji, wszystkie z zachowaniem obostrzeń i zasad bezpieczeństwa. Finał z głową - takie jest hasło przewodnie 29. Finału WOŚP. 31 stycznia 2021 roku Fundacja będzie się skupiać na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii.Jednym ze stałych już od kilku lat wydarzeń przy naszym finale jest Rajdowa Orkiestra, która w tym roku jeśli obostrzenia pozwolą, będzie z nami po raz 7! Zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a z roku na rok bierze w niej udział coraz więcej znakomitych kierowców oraz miłośników szybkiej jazdy.

orkiestra2021jpg

Po raz pierwszy w ramach finału organizujemy wspólne morsowanie w rzece Sole oraz grę terenową dla całych rodzin - GEOCACHING. Można powiedzieć, że zaczęliśmy już granie, ponieważ od początku stycznia na terenie gminy Węgierska Górka można znaleźć puszki stacjonarne w poniższych punktach: Lukpol Euro Sklep ul. Zielona 48 (sklep przy rondzie w Węgierskiej Górce)Fabryka Szczęścia - Sklep z balonami, FotoLustro, Animacje dla dzieci ul. Zielona (sklep nad kioskiem RUCHU, przy rondzie w Węgierskiej Górce)Jarmark Bis Salon mebli, dekoracji, sprzęt AGD i RTV ul. Kościuszki 32Delikatesy Centrum ul. Wyzwolenia (obok Ośrodka Scapula w Węgierskiej Górce)Carrefour Express ul. Targowa 23 Cięcina (obok cmentarza) Prowadzimy też licytacje na naszej facebookowej stronie, gdzie wylicytować można usługę zrobienia tatuażu, płytę Dawida Podsiadło z dedykacją i wiele innych, które pojawiać się będą przez cały miesiąc. Pierwsza licytacja tradycyjnej maski związanej z Godami na Żywiecczyźnie została wylicytowana za 540 zł, więc można powiedzieć, że to był dobry start! Link do strony poniżej:https://www.facebook.com/Sztab-WO%C5%9AP-w-W%C4%99gierskiej-G%C3%B3rce-1514987198768427 Oraz prowadzimy wirtualną zbiórkę do eSkarbonki:https://eskarbonka.wosp.org.pl/weemzb?fbclid=IwAR0m4-9YTk22x3I4TF9Za13IAbsLObuB5R_nzaZcvxzrr7T1A2LpML8BWPM 

ZOBACZ TAKŻE Z GMINY WĘGIERSKA GÓRKA:

Wszystkie
Gmina Milówka
Beskid997
Gmina Węgierska Górka
Z regionu
Gmina Rajcza
Żywiec
Gmina Jeleśnia
Sport
Książka Tygodnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE