REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Serdecznie zapraszamy

na Mszę Świętą inaugurującą XXVII Dni Gminy Węgierska Górka, którą uświetni koncert Chóru Parafialnego Quattro Voci!

Po uroczystej Mszy Świętej serdecznie zapraszamy na KONCERT MUZYKI KAMERALNEJ  w wykonaniu Ewy Zaborny oraz Sebastiana Niemczyckiego

godz. 18:00 Kościół Przemienienia Pańskiego w Węgierskiej Górce! W Programie:

1. J. S. Bach - Adagio i presto BWV 1001

2. J. S. Bach - Preludium i fuga

G-dur BWV 541

3. J. S. Bach - Aria na strunie G

4. A. Vivaldi - Zima z cyklu ,,4 pory roku" cz. II

5. Ch. W. Gluck - Melodia

z ,,Orfeusza i Eurydyki"

6. F. Peeters - Largo

7. F. Mendelssohn-Bartholdy - III

sonata organowa A-dur, cz. I

8. H. Wieniawski - ,,Legenda"

9. Improwizacja


Ewa Zaborny

Pochodzi z rodziny o muzycznych tradycjach, w której przez lata rozwijała swoją pasję i wrażliwość muzyczną. Ukończyła z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia. Im Karola
i Antoniego Szafranków. Skrzypaczka i kameralistka koncertująca zarówno w kraju jak i za granicą. Członkini „Orchestra Giovanile Europea”,  Orkiestry Szkolnej im. Braci Szafranków, Orkiestry Kameralnej oraz Orkiestry Filharmonii Śląskiej im. Henryka Góreckiego.

Jako solistka dała się poznać między innymi podczas „X Śląskiego Festiwalu Bachowskiego” organizowanego przez Akademię Muzyczną w Katowicach. Jest laureatką i uczestniczką konkursów, takich jak: „School and Jazz Festiwal” w Lubaczowie, na którym zdobyła Grand Prix, otrzymując tym samym nagrodę prezydenta miasta Rybnika, szkolny konkurs kaprysów, przesłuchania makroregionalne Centrum Edukacji Artystycznej. Obecnie przygotowuje się do podjęcia studiów na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie chce zgłębiać wiedzę z zakresu gry na skrzypcach.


Sebastian Niemczycki

 Ukończył z wyróżnieniem PSM I ST. Im Witolda Rowickiego w Żywcu w klasie fortepianu a także POSM II ST. Im Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie organów dr. Hab. Witolda Zabornego.  Przygodę z muzyką rozpoczął w rodzinnej miejscowości – leśnej, gdzie od najmłodszych lat pełnił funkcję drugiego organisty w parafii św. Michała Archanioła. Był pierwszym w historii dzieckiem, które dało koncert na organach krakowskiej Bazyliki mariackiej, koncertuje zarówno w kraju jak i za granicą.

Czynnie Włącza się w życie kulturowe powiatu, tworząc cykl „Niecodziennych Koncertów Kolęd”, Jest założycielem i dyrygentem orkiestry kameralnej Beskid SoundProject, oraz dyrygentem Miejskiej Orkiestry Kameralnej Miasta Żywiec oraz Chóru „Akord”. W 2019 roku założył Szkołę Interpretacji
i Rozumienia Muzyki a także prowadzi cykliczne „Poranki Muzyczne” w Miejskim Domu Kultury „Bogucice – Zawodzie” w Katowicach, czy audycje radiowe „O muzyce w muzyce” na antenie radia Anioł Beskidów.

Jako kompozytor cieszy się powodzeniem i uznaniem tworząc muzykę przede wszystkim religijną, ale i świecką. Jest twórcą między innymi „Oratorium Missa Fratrum Minorum”, utworu „Magnificat”, Intrada na Boże Ciało, czy ”Responsorium do św. Antoniego”. Od kilku lat tworzy muzykę do „Misterium Męki Pańskiej” w Katowicach-Panewnikach (tzw. „Kalwaria Śląska”). Na zamówienie powstało też kilka utworów, które między innymi zostały wykorzystane w spektaklu „Paweł z Tarsu”. Tworzył również aranżacje dla zespołu „Tekla Klebetnica”.

 
 
Wszystkie
Z regionu
Gmina Milówka
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Beskid997
Żywiec
Gmina Jeleśnia
Wywiady
Sport
Książka Tygodnia
Gość BESKIDLIVE