I nie ma w tym żadnej przesady, bo wszystkie, bez wyjątku na ten medal zasłużyły.

W minioną sobotę 21 października w Węgierskiej Górce pod honorowym patronatem Wójta Gminy Węgierska Górka Piotra Tyrlika i Wicemarszałka Województwa Śląskiego Stanisława Dąbrowy odbyła się VII Spartakiada Kół Gospodyń Wiejskich.

Do Węgierskiej Górki na Spartakiadę przyjechało ponad sto kobiet, które brały udział w ośmiu konkurencjach sportowych. W sumie gościliśmy aż 16 drużyn z powiatów bielskiego, żywieckiego, suskiego, cieszyńskiego i oświęcimskiego.

"To połączenie tradycji z nowoczesnością - obalamy bowiem stereotypowy wizerunek gospodyni. Te Panie, które dziś rywalizują w konkurencjach sportowych, uczestniczą w życiu naszej lokalnej społeczności - są obecne podczas uroczystości gminnych, religijnych i patriotycznych. A dziś pokazały, że ich mocną strona jest również sport. Współczesne Koło Gospodyń Wiejskich to przecież nie tylko regionalne potrawy i ludowy śpiew, choc te elementy sa niezwykle ważne" - powiedział Wójt Gminy Wegierska Górka Piotr Tyrlik.

Warto podkreślić, iż Wójt Gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik jest inicjatorem i pomysłodawcą Spartakiad KGW, a tegoroczna odbyła się pod hasłem  „Jak się downij we wsi bawili”.

ZOBACZ TAKŻE Z GMINY WĘGIERSKA GÓRKA:

Reklama

Wszystkie
Z regionu
Beskid997
Gmina Milówka
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Gmina Jeleśnia
Żywiec
Wywiady
Gość BESKIDLIVE