REKLAMA

REKLAMA

7 2023 STEFCZYK SF Milówka Żywiec Fit

                      

''Nasza Gmina Węgierska Górka'' - poznajmy kandydatów

''Nasza Gmina Węgierska Górka'' - poznajmy kandydatów

Komitet Wyborczy Wyborców

NASZA GMINA WĘGIERSKA GÓRKA już zarejestrowany u Komisarza Wyborczego !

Pragnę poinformować mieszkańców Gminy Węgierska Górka, że w związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi zarządzonymi na dzień 21 października 2018 roku w dniu 17 sierpnia 2018 roku Postanowieniem Komisarza Wyborczego w Bielsku-Białej został utworzony komitet wyborczy pod nazwą KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA GMINA WĘGIERSKA GÓRKA.

Kandydat na Wójta Gminy Węgierska Górka:

wojtwybory

Piotr Tyrlik – urodziłem się 2 stycznia 1960 roku. Mam żonę Barbarę, dwoje dzieci – Bartłomieja i Dominikę. Mieszkam w Ciścu. Jestem absolwentem studiów ekonomicznych oraz podyplomowych w zakresie: giełdy towarowe, zarządzanie orazorganizacja w jednostkach samorządowych i podległych, zarządzanie projektami finansowymi ze środków Unii Europejskiej. Pracowałem na różnych stanowiskach przez 38 lat, w tym 24 lata jako Wójt gminy Węgierska Górka. Posiadam uprawnienia z zakresu reprezentowania spółek Skarbu Państwa w radach nadzorczych, jestem także licencjonowanym zarządcą nieruchomości. Interesuję się zagadnieniami społeczno-ekonomicznymi, literaturą, narciarstwem i turystyką pieszą.

Kandydatami do Rady Gminy Węgierska Górka z ramienia KWW NASZA GMINA WĘGIERSKA GÓRKA będą następujące osoby:

Okręg wyborczy nr 1 - CISIEC

piotrmotyka

 Motyka Piotr –  żonaty, troje dzieci. Wykształcenie średnie. Od 32 lat pracuje w zawodzie tapicera. Aktywny działacz Oddziału Górali Żywieckich Związku Podhalan. Działacz Koła PTTK im. Jana Pawła II w Węgierskiej Górce. Dwie kadencje pełnił funkcje radnego sołectwa Cisiec.

Okręg wyborczy nr 2 - Cisiec

janfulat

Fułat Jan – żonaty. Emeryt. Urodzony i stale zamieszkujący w Ciścu. Długoletni członek Rady Sołeckiej w Ciścu. Radny Gminy Węgierska Górka w kadencji 2014-2018.

Okręg wyborczy nr 3 - Cisiec

motykas

 Motyka Sławomir – 28 lat, kawaler, absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Milówce, w latach 2009-2014 oraz 2015-2018 student Uniwersytetu Śląskiego na Wydziale Prawa i Administracji w Katowicach. Opiekun drużyn młodzieżowych w UKS Maksymilian Cisiec. Jeden z pomysłodawców i organizatorów imprez z cyklu „El Classico” i „Kawalerowie vs Żonaci”. Interesuję się historią Polski, historią powszechną, sportem i prawem samorządu terytorialnego.

Okręg wyborczy nr 4 - Cisiec

zietekm

Ziętek Marcin - od 13 lat żonaty, dwoje dzieci – Kacper i Maja. Zamieszkały w Ciścu. Wykształcenie średnie. Pracuje w STM – Drożdż. Od lat działacz społeczny w OSP Cisiec. W latach 2005-2017 członek w Zarządzie OSP. W OSP pełnił funkcje Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej, Naczelnika i Prezesa. Członek Rady Sołeckiej.

Okręg wyborczy nr 5 - Węgierska Górka

figurau

 Figura Urszula – mama trójki dzieci, żona, instruktorka harcerska, członek komendy Hufca ZHP ds. kształcenia i pracy z kadrą. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego i Jagiellońskiego. Zatrudniona w Szkole Podstawowej w Węgierskiej Górce. Realizatorka wielu projektów dla dzieci i młodzieży na terenie gminy i powiatu. W wolnym czasie tworzy i reżyseruje spektakle młodzieżowe, remontuje i dekoruje harcówki, prowadzi szkolenia i warsztaty.

Okręg wyborczy ny 6 - Węgierska Górka

kopeciwona

 Kopeć Iwona Barbara – bezpartyjna, absolwentka Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach. Obecnie pracownik Urzędu Miasta w Bielsku-Białej, wcześniej inspektor Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Żywcu. Wspólnie z mężem wychowuje dwóch synów łącząc życie rodzinne z zawodowym.

Okręg wyborczy nr 7 - Węgierska Górka

juraszekm

 Juraszek Michał – urodzony w 1980 roku. Od najmłodszych lat związany z Węgierską Górką, w której mieszka od urodzenia. Swoje początki edukacyjne rozpoczynał w szkole podstawowej w Węgierskiej Górce, w 1999 roku ukończył liceum ogólnokształcące. Studia inżynierskie na kierunku informatyka ukończył w Bielskiej Wyższej Szkole Biznesu i Informatyki. Obecnie pracuje w zawodzie informatyka prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą. Od 2013 roku pełni służbę pomagając ludziom działając społecznie w Grupie Beskidzkiej GOPR. Interesuje się sportem, turystyką górską (narciarską) oraz pierwszą pomocą.

Okręg wyborczy nr 8 - Węgierska Górka

gawlinski

 Gawliński Michał Dominik – kawaler, pochodzący z rodziny mieszkającej od pokoleń w Węgierskiej Górce. Wykształcenie wyższe techniczne. Ukończone studia na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Aktualnie pracuje w polskiej firmie informatycznej. Swobodnie porozumiewa się w języku angielskim. Interesuje sięproblematyką społeczną, gospodarką oraz sportem.

Okręg wyborczy nr 9 - Żabnica

kanik

Kanik Janusz – żonaty, dwoje dorosłych dzieci, wykształcenie wyższe. Tłumacz przysięgły języków czeskiego i słowackiego, biegle władający trzema językami. Jako inżynier budowy dróg żelaznych od ponad 30 lat związany zawodowo z PKP.

Okręg wyborczy ny 10 - Żabnica

marcinbiegun

 Biegun Marcin – żonaty, wykształcenie wyższe. Magister animacji społeczno – kulturalnej. Zamieszkały w Żabnicy. Kierownik muzyczny zespołu „Wierchy”. Pedagog.

Okręg wyborczy nr 11 - Żabnica

zyrek Żyrek Józef – żonaty, troje dzieci, wykształcenie średnie techniczne. Wieloletni pracownik byłej Odlewni Żeliwa Węgierska Górka, praca w dozorze i na stanowisku kierowniczym. Będąc już wcześniej radnym chce dalej pracować dla dobra Sołectwa. Posiada doświadczenie i wie jak to robić, by z tej pracy były efekty.

Okręg wyborczy nr 12 - Cięcina

figuraleon

 Figura Leon Józef – żona Anna, troje dorosłych dzieci, które ukończyły wyższe studia magisterskie. Posiada wykształcenie wyższe magisterskie w zakresie filologii polskiej i dodatkowo instruktorskie z obrony cywilnej. Obecnie na emeryturze. Wieloletni radny Cięciny Gmina Węgierska Górka. Pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Gminy w latach 1998-2010. Założyciel Stowarzyszenia Ochrony Zabytków i Rozwoju Cięciny – Magura w Cięcinie, któremu przewodniczy już 20 lat. Pełni funkcję Prezesa Zarządu Kółka Rolniczego w Cięcinie. Obecnie pełni funkcję Przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Turystyki, Zdrowia i Pomocy Społecznej Rady Gminy Węgierska Górka

Okręg wyborczy nr 13 - Cięcina

tomiczek

 Tomiczek Andrzej – żonaty, troje dzieci, wykształcenie wyższe. Emerytowany nauczyciel Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych w Żywcu, wieloletni zastępca Dyrektora tej szkoły. Uczestnik wielu akcji społecznych: budowa linii telefonicznej, utwardzenie nawierzchni dróg na obecnych ulicach: Turystyczna i Bystry Potok. Hobby: hodowla pszczół, turystyka.

Okręg wyborczy nr 14 - Cięcina

bialkowski

Białkowski Jerzy –  żonaty, sześcioro dorosłych dzieci. Wykształcenie średnie. Emeryt. Otwarty na ludzi. Posiada doświadczenie w funkcji radnego gminy. Wolny czas i chęci pragnie poświęcić rozwiązywaniu problemów swoich wyborców oraz sprawom swojej miejscowości Cięciny.

Okręg wyborczy nr 15 - Cięcina

sapeta

Sapeta Dominik Jan – żonaty, jedno dziecko, pracuje w firmie Hutchinson, członek grupy TOTAL, członek Rady Sołeckiej wsi Cięcina.

Szczegóły naszego programu już wkrótce!!

Przeczytaj także

 REKLAMA