REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

Jubileusz Ks. Jacka Jaskierni z Żabnicy

Jubileusz Ks. Jacka Jaskierni z Żabnicy

Ten piękny Jubileusz 40 lat kapłaństwa obchodzi

Ksiądz Jacek Jaskiernia z Parafii pw Matki Boskiej Częstochowskiej w Żabnicy!. Serdecznie gratulujemy, dziękujemy za dotychczasową posługę kapłańską i życzymy dalszych lat owocnej pracy. 

 

Gdyby zniesiono sakrament święceń, nie mielibyśmy Pana. Któż Go złożył tam, w tabernakulum? Kapłan. Kto przyjął waszą duszę, gdy po raz pierwszy wkroczyła w życie? Kapłan. Kto ją karmi, by dać siłę na wypełnienie jej pielgrzymki? Kapłan. Któż ją przygotuje, by pojawiła się przed Bogiem, obmywając ją po raz ostatni we Krwi Jezusa Chrystusa? Kapłan, zawsze kapłan. A jeśli ta dusza umiera ze względu na grzech, kto ją wskrzesi, kto da jej ciszę i pokój? Znów kapłan. Po Bogu, kapłan jest wszystkim! On sam pojmie się w pełni dopiero w niebie.
Św. Jan Maria Vianney  15 maja 1978 roku, w Katedrze Wawelskiej, diakon Jacek Jaskiernia otrzymał święcenia kapłańskie z rąk kard. Karola Wojtyły.
W 40 rocznicę święceń kapłańskich Czcigodnemu Jubilatowi, ks. Kanonikowi Jackowi Jaskierni, życzymy doświadczania w kapłańskiej posłudze nieskończonej miłości Pana Jezusa, nieustannej opieki Matki Bożej we wszystkich duszpasterskich przedsięwzięciach i wspomagania przez św. Jana Pawła II w dążeniu do świętości. 

Przeczytaj także

 REKLAMA