Rysianka Team to amatorska drużyna sportowa

działająca przy Beskidzkim Stowarzyszeniu Sportowym „Rysianka”.

Co mówią sami o sobie?

Stowarzyszenie powstało z inicjatywy ludzi, którym wspólne zainteresowania związane z kolarstwem górskim, bieganiem i narciarstwem wysokogórskim – skituringiem, pozwalają na realizację własnych pasji. Poprzez swoją aktywność chcemy zachęcić innych do prowadzenia aktywnego trybu życia.

Pasja do uprawiania kolarstwa górskiego MTB pozwala nam już od lat aktywnie i zdrowo spędzać  czas na wspólnych rowerowych jazdach po Beskidach.  Atrakcyjny Beskid Śląski i Beskid Żywiecki, na granicy których znajduje się Węgierska Górka, posiada bardzo dobre warunki dla rozwoju sportów które uprawiamy. Jazda MTB po okolicznych górach, bieganie po leśnych duktach i zimowe jazdy skiturowe,uświadamiają nam, że mamy w naszym sąsiedztwie wspaniałe warunki do uprawiania tych dyscyplin sportowych.

Chcemy propagować aktywny tryb życia wśród mieszkańców naszego regionu. Przez organizacje różnych form aktywności – m.in. zawodów sportowych chcemy upowszechniać i aktywizować zdrowy rozwój fizyczny.

rysiankateam1

Zawodnicy biorą udział w najważniejszych zawodach, w kolarstwie górskim i szosowym w naszym kraju. W sezonie 2018 skupiamy się na kilku wybranych cyklach imprez: Cyklokarpaty, Bikemaraton, Dare2b, Bike Atelier, Gryf Maraton, Road Maraton, H.E.R.O. Sella Ronda we Włoszech. Mamy mniejsze i większe sukcesy w zawodach MTB z naszym udziałem.

Startujemy również w lokalnych wyścigach organizowanych w naszych miejscach zamieszkania.  Po przez udział w wyścigach regenerujemy swoje umysły i sprawdzamy kondycje a także możliwości naszych organizmów. Zawsze z uśmiechem, pomimo wysiłku przekraczamy linię mety.

Skład Rysianka Team (2018):

 1. Leszek Cygoń – Węgierska Górka
 2. Tomasz Trela – Węgierska Górka
 3. Bartłomiej Golec – Żabnica
 4. Przemysław Mazurek – Węgierska Górka
 5. Robert Klimek – Węgierska Górka
 6. Paweł Pawlus – Cięcina
 7. Tomasz Rypień – Cięcina
 8. Roman Bułka – Cięcina
 9. Marcin Szczotka – Węgierska Górka
 10. Marcin Hubka – Węgierska Górka
 11. Piotr Mazurkiewicz – Węgierska Górka
 12. Mateusz Wrotniak – Sucha Beskidzka
 13. Marcin Czajka – Tarnów
 14. Krzysztof Łabno – Tarnów
 15. Piotr Szewczyk – Tarnów
 16. Dariusz Pluta – Szczecin
 17. Wojciech Szułakiewicz – Dąbrowa Tarnowska
 18. Mariusz Przywara – Tarnów
 19. Bogusław Faliszek – Tarnów
 20. Maciej Kuca – Tarnów

ZOBACZ TAKŻE Z GMINY WĘGIERSKA GÓRKA:

Reklama

Wszystkie
Z regionu
Beskid997
Gmina Milówka
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Gmina Jeleśnia
Żywiec
Wywiady
Gość BESKIDLIVE