REKLAMA

REKLAMA

7 2023 STEFCZYK SF Milówka Żywiec Fit

                      

Uwielbienie w Rycerce Górnej!
Fot: diecezja.bielsko.pl

Uwielbienie w Rycerce Górnej!

Dzielenie się świadectwami,

modlitwa uwielbienia, liturgia eucharystyczna, błogosławieństwo i agapa złożyły się na wieczór uwielbienia dla młodzieży dekanatu milowskiego w Rycerce Górnej. Udział w modlitwie wzięli także przedstawiciele młodzieży z Niniwa Team z całej Polski, którzy rozbili swe namioty przy świątyni na Żywiecczyźnie.

Proboszcz parafii NMP Nieustającej Pomocy w Rycerce Górnej i dekanalny duszpasterz młodzieży ks. Krzysztof Sordyl wyjaśnił w kazaniu podczas Eucharystii, że modlitwa uwielbienia „oczyszcza z egoizmu duchowego” i kieruje uwagę na Pana Jezusa. Zachęcił zarazem uczestników spotkania do wzywania Ducha Świętego dającego siłę na wyjście z zamknięcia.

„Trzeba wyjść z tego zamknięcia, nie tylko zewnętrznego, spowodowanego wirusem, ale nade wszystko trzeba na modlitwie błagać o taką wolność wewnętrzną, która uczyni nas prawdziwymi apostołami, w mocy Ducha Świętego” – wskazał.

Modlitwę uwielbienia poprowadził zespół muzyczny Fausystem, z Piotrem Mireckim. Dołączyli do niej goście spoza Żywiecczyzny – przedstawiciele wspólnoty Kościół Młodych z dekanatu andrychowskiego, a także uczestnicy górskiej wyprawy wspólnoty Niniwa Team z całej Polski, którzy przyjechali pod opieką ojców oblatów. Nie zabrakło młodych z duszpasterstw ojców franciszkanów i dominikanów.

 

O. Dominik Ochlak OMI z Niniwa Team przybliżył szczegóły planowanej wyprawy do Gruzji oraz wyjazdu rowerowego na Ukrainę.

Młodzi dzielili się swymi doświadczeniami wiary i osobistej drogi do odkrywania miłości Boga i własnego powołania w życiu. Po adoracji przed Najświętszym Sakramentem każdy z uczestników otrzymał błogosławieństwo na sposób lourdzki.

Wszystko zakończyły Apel Jasnogórski i agapa.

_____________

diecezja.bielsko.pl

 

Przeczytaj także

 REKLAMA