REKLAMA

reklama

                      

Pogodzie wbrew, czyli Dożynki w Rajczy!
Fot: Karolina Hojny

Pogodzie wbrew, czyli Dożynki w Rajczy!

Pogoda w niedzielę zaprzeczyła ogólnemu stwierdzeniu,

że w minionym sezonie dotknęła rolników susza. A jednak. Mimo wszystko w Święto Plonów w Rajczy nikt nie tracił pogody ducha i świętowano uroczyście zakończenie prac polowych.

 

Za nami Dożynki w Rajczy. Zaproszonych gości powitał Wójt Gminy Rajcza Kazimierz Fujak,  a wgronie tych, którzy odwiedzili Rajczę znalazła się m.in. Poseł na Sejm RP Małgorzata Pępek oraz Starosta Żywiecki Andrzej Kalata.

rajczadozynki3

W niedzielę 26 sierpnia rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym, a następnie barwbny korowód przeszedł pod Amfiteatr. Podczas mszy świetej nie zabrakło akcentu góralskiego, bo oprawę zapewniły zespoły  ''Rajcusie'' i ''Spod Rachowca''. Nastęnie odbyła się oficajalna część przekazania chleba Gospodarzowi Gminy przez Starostów tegorocznych dożynek. Całość uatrakcyjniły  występy zespołów i kapeli góralskich, a o regionalne jadło zadbały niezastąpione Panie z Kół Gospodyń Wiejskich.

Podczas Dożynek w Rajczy zaprezentowali się także Młodzi muzykanci, którzy wcześniej swoje talenty doskonalili w ramach projektu "Scheda z nutką". 

rajczadozynki4

Fot. Karolina Hojny

Przeczytaj także

 REKLAMA