REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

REKLAMA

pracaEL 600x245 beskidlive

LKS "Soła" Rajcza w okręgówce po prawie dwóch dekadach

LKS "Soła" Rajcza w okręgówce po prawie dwóch dekadach

Drużyna piłkarska seniorów LKS SOŁA Rajcza uzyskała awans

do Ligi Okręgowej, co jest ogromnym wydarzeniem sportowym nie tylko w gminie Rajcza, lecz i w całym powiecie.  Wiadomo, że sukces nie zrodził się od razu. Jest to efekt długoletniej pracy z młodzieżą Damiana Kaźmierczaka i oczywiście trenera pierwszego zespołu Daniela Ciupki, który stopniowo wprowadzał tych młodych zawodników w dorosły futbol.

Wspólna koncepcja prowadzenia zespołu obu trenerów oraz ogromne zaangażowanie zawodników przyniosły upragniony awans. Na przestrzeni ubiegłych sezonów Rajczanka nie raz miała okazję awansować do Okręgówki, ale zawsze brakowało niewiele, żeby postawić kropkę nad przysłowiowym i… Po latach marzenia się spełniły i udało się tego dokonać w pięknym stylu. Ojcami sukcesu są Daniel, który prowadził zespół w rundzie jesiennej oraz Damian, który zastąpił poprzednika na wiosnę.

Zawodnicy  klubu na 26 meczów zdobyli rekordowe 70 punktów, co nie udało się jeszcze jak dotąd żadnemu zespołowi z  Żywieckiej A klasy. Zdołali zaaplikować rywalom 121 bramek, przy zaledwie 18 straconych, co jest wyczynem godnym podziwu.

Podsumowując, zawodnicy LKS "Soła" Rajcza pragniemy dziękują wszystkim piłkarzom za wkład własny oraz ciężką pracę przez te wszystkie lata, które na pewno nie były łatwe. Na kolejne, życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości w dążeniu do celu. Nie możemy również zapomnieć o pozostałych działaczach klubu: Andrzeju Lachowi, Andrzeju Grygnym, Tomaszu Biernacie, Dariuszu i Barbarze Lachom i Zbigniewowi Paciorkowi z prezesem Andrzejem Sadzikowskim na czele. Dziękujemy również za pomoc wszystkim naszym sponsorom, a w szczególności Urzędowi Gminy w Rajczy z Panem Wójtem Kazimierzem Fujakiem oraz Panem Jerzym Motyka.

 REKLAMA

Przeczytaj także