REKLAMA

 REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

REKLAMA

pracaEL 600x245 beskidlive

Budowa ścieżki rowerowej w Milówce

Budowa ścieżki rowerowej w Milówce

W drugiej połowie roku zakończą się wszystkie inwestycje związane

z budową ścieżek rowerowych. Ostatnim brakującym odcinkiem, aby bezpiecznie i wygodnie przejechać od granicy z Ciścem do granicy z Rajczą bez konieczności wjazdu na główną drogę, jest odcinek przebiegający obok sklepu „Biedronka”, na którym przy istniejącym chodniku dla pieszych zostanie wybudowany dodatkowy pas przeznaczony dla rowerzystów.

Rówolegle trwają prace związane z przejściem ścieżką rowerową pod mostem na rzece Sole wciągu ulicy Grunwaldzkiej. 

Zadanie to jest częścią polsko-słowackiego projektu   pn: „Budowa transgranicznej słowacko-polskiej     trasy turystycznej”. Koszt całkowity zadania 538.068,85 zł z czego 85%  tej kwoty pochodzi   ze środków  unijnych. Planowane zakończenie zadania to 30 maja 2018 roku.

Cały czas trwają prace budowlane związane z budową bezpiecznego przejścia ścieżką rowerową pod mostem na wysokości stacji paliw w Milówce. Wszyscy wiemy jak niebezpieczny jest wyjazd samochodem z ul. Mostowej na ul. Grunwaldzką, a co dopiero poruszając się rowerem czy pieszo. Dlatego, aby nie doszło do żadnej tragedii na tym odcinku postanowiono wybudować połączenie dwóch odcinków ścieżki rowerowej pod mostem, gdyż to rozwiązanie jest najbardziej ekonomiczne i pod względem formalnym możliwe do zrealizowania.
 

 REKLAMA

Przeczytaj także