REKLAMA

reklama

                      

Panele fotowoltaiczne i pompy ciepła - Milówka

Panele fotowoltaiczne i pompy ciepła - Milówka

Gmina Milówka wspólnie ze Związkiem Międzygminnym ds. Ekologii w Żywcu
realizację projektu pn: „Słoneczna Żywiecczyzna”, w ramach którego mieszkańcy mogą uzyskać dofinansowanie do montażu paneli fotowoltaicznych, pomp ciepła do ogrzewania budynku lub podgrzewania ciepłej wody. 
 
Nie bez znaczenia jest także poziom dofinansowania, wynoszący aż 9,5 % kwoty netto. Wkład własny po stronie mieszkańca to 5 % plus cały podatek VAT,   wynoszący w zależności od inwestycji i 8 % lub 2 3 % .
 
Po przeprowadzonym naborze deklaracji udziału w projekcie okazało się, że cieszy się on bardzo dużym zainteresowaniem. Złożone blisko  400 inwestycji  w deklaracjach świadczy o tym, iż mieszkańcy poważnie podchodzą do tematu ograniczenia niskiej emisji i odnawialnych źródeł energii. 
Na podstawie złożonych deklaracji z 10 gmin z powiatu żywieckiego wchodzących w skład Związku, w tym Gminy Milówka, zostanie złożony wniosek do Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach o dofinansowanie zadania. Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu to koniec bieżącego roku, natomiast realizacja to rok 2019

Przeczytaj także

 REKLAMA