REKLAMA

REKLAMA

7 2023 STEFCZYK SF Milówka Żywiec Fit

                      

Gmina Milówka Obchodzi 105. Rocznice Odzyskania Niepodległości [WIDEO]

Gmina Milówka Obchodzi 105. Rocznice Odzyskania Niepodległości [WIDEO]

11 listopada to dla mieszkańców Gminy Milówka szczególna data. Tegoroczna 105. rocznica odzyskania niepodległości była okazją do wspólnego świętowania i refleksji nad wartościami, które kształtują tę społeczność.

Wójt Gminy Milówka, Robert Piętka, podkreślił, że dla gminy to nie tylko święto narodowe, ale również ważny moment do przemyśleń.

 

Niepodległość to nie jest coś dane nam na raz na zawsze. Pokazuje to sytuacja nie tylko w Europie, ale także na bliskim wschodzie. Musimy dbać o naszą wewnętrzną siłę i jedność.
- mówił Wójt Gminy Milówka.

 

W uroczystościach wzięły udział różnorodne grupy społeczne, od harcerzy po koła gospodyń wiejskich, co podkreślało zróżnicowanie społeczności oraz jednoczesne zaangażowanie wszystkich w budowanie wspólnej historii i tradycji.

Warto również dodać, że podczas uroczystości odegrany został hymn narodowy przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą, co dodatkowo podkreśliło charakter narodowy tego wyjątkowego dnia. Melodia hymnu wypełniła przestrzeń, a uczestnicy uroczystości z dumą śpiewali słowa, oddając hołd bohaterom przeszłości. Młodzież z Zespołu Szkół w Milówce przygotowały barwny montaż słowno-muzyczny, który dodatkowo uświetnił obchody. Akcentem kulturalnym był również udział Chóru Milowieckiego podczas mszy świętej, wnosząc do ceremonii dźwięki harmonii i wspólnoty.

Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć zespołów regionalnych z terenu gminy Milówka, które dodawały lokalnego smaku obchodom. Przemarsz był różnorodny i reprezentatywny, obejmując nie tylko Koła Gospodyń Wiejskich, ale również mieszkańców, aktywnie zaangażowanych w to wyjątkowe świętowanie. W ten sposób podkreślono istotę jedności społecznej i patriotyzmu.

Obchody 105. rocznicy odzyskania niepodległości w Gminie Milówka nie tylko przywróciły pamięć o bohaterach, ale również ukazały siłę wspólnoty i dziedzictwa kulturowego. To wyjątkowe święto, pełne muzyki, tradycji i patriotyzmu.

Pani Grażyna Kąkol, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Milówce, wyraziła swoją wdzięczność wobec zaangażowania społeczności w obchody 105. rocznicy odzyskania niepodległości, mówiąc:

Wspólna praca wszystkich zaangażowanych w organizację uroczystości, od Młodzieżowej Orkiestry Dętej, przez młodzież z Zespołu Szkół, po Chór Milowiecki, stworzyła wyjątkową atmosferę jedności i patriotyzmu. To nie tylko święto narodowe, ale także święto naszej wspólnej historii, którą warto pielęgnować i przekazywać kolejnym pokoleniom.

 

Zachęcamy również do obejrzenia krótkiego filmu: 

Poniżej znajduje się także fotorelacja przygotowana przez naszą redakcyjną koleżankę fotoreporterkę Karolinę Hojny:

 

Przeczytaj także

 REKLAMA