REKLAMA

REKLAMA

7 2023 STEFCZYK SF Milówka Żywiec Fit

                      

Węgierska gwiazda muzyki ludowej wystąpi w Milówce!

Węgierska gwiazda muzyki ludowej wystąpi w Milówce!

W dniu 11 czerwca RP 2022, w Milówce, w hotelu Tycjan, będzie mieć miejsce przedsięwzięcie

"Węgierskie ślady Józefa Szczotki, słynnego górala z Milówki" organizowane przez Beskidzkie Towarzystwo Oświatowe, a współfinansowane przez Instytut Współpracy Polsko - Węgierskiej im. Wacława Felczaka. W programie jest występ węgierskiej gwiazdy muzyki ludowej, zespołu Laposa Julcsi és Zenekara.

Oto co, liderka Julcsi Laposa mówi o sobie: "Muzyka jest dla mnie środowiskiem, w którym się odkryłam. Jest odpowiednia piosenka dla każdego rodzaju uczucia, dla radości, smutku lub bardziej złożonych uczuć. Piosenka pomaga zanurzyć się i iść dalej. Muzyka jest dla mnie lekarstwem. A pieśni ludowe to najlepsze lekarstwo. Odzwierciedlają to, co słuszne i pomagają mi dojść do siebie – chciałbym się tym podzielić z ludźmi wokół mnie".

Zespół powstał w 2017 roku w celu kultywowania instrumentalnego i wokalnego dziedzictwa muzyki ludowej Basenu Karpackiego. Reprezentuje głównie muzyczną różnorodność południowo-zachodniego zakątka, który zawiera wyjątkowo piękne melodie różnych malutkich regionów, takich jak Hetés, Muravidék (Prekmurje) i Göcsej. Ma na swoim koncie cztery albumy pod nazwą "NÉPI hang-színek".

Członkowie zespołu:

 
Laposa Julcsi - głos, skrzypce
Horváth Károly - głos, altówka, flet, lira korbowa
Mészáros Vince - altówka
Timár Márton - głos, kontrabas
Vizeli Máté - tancerz
 
Wstęp na wydarzenie jest wolny, ale obowiązują zapisy, najlepiej do dnia 6 czerwca, pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numerem telefonu: 881 460 281. Szczegółowy program znajduje się tutaj: http://btomilowka.org/11-aktualnosci/579-wegierskie-slady-jozefa-szczotki-slynnego-gorala-z-milowki-historia-koncerty-i-warsztaty-taneczne-w-milowce .
 
Źródło: Beskidzkie Towarzystwo Oświatowe, Milówka, RP 2022.

Przeczytaj także

 REKLAMA