REKLAMA

 REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

REKLAMA

pracaEL 600x245 beskidlive

Lato zagościło w Bibliotece w Milówce!

Lato zagościło w Bibliotece w Milówce!

Tegoroczne lato w Milówce zagościło również w naszej Gminnej Bibliotece. 

W ostatnim tygodniu lipca w godzinach przedpołudniowych dla chętnych dzieci w wieku od 6 do 12 lat zostały przygotowane wakacyjne zajęcia pod hasłem „Lato w bibliotece”. Program zajęć obejmował 5-dniowy blok, dzięki któremu, nasi mali goście mogli uczestniczyć w wielu atrakcjach i ciekawych warsztatach. Zgłosiło się 28 dzieci, co było ponad przewidywaną normą.

Pierwszy dzień upłynął w plastycznych nastrojach, gdyż każdy uczestnik przyczynił się do wykonania wspólnego letniego tablo przypieczętowując swoją obecność własnym odciskiem dłoni. W tym samym dniu rozpoczęto I i II rundę Turnieju Gry w Piłkarzyki, którą w profesjonalnym stylu poprowadził zawodnik Akademii Śląska Wrocław – Kacper Skóra. Nie obeszło się również bez kolorowanek o tematyce wakacyjnej i rozwiązywaniu krzyżówek. W kolejnych dniach odbyły się liczne zabawy i gry edukacyjne, w których dzieci mogły wykazać się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa, logicznego myślenia oraz spostrzegawczością. Jak wiadomo biblioteka to miejsce, gdzie każdy czytelnik może zaprzyjaźnić się z książką. Również podczas zaplanowanego tygodnia, dla zebranych młodych uczestników zostały czytane opowiadania o wakacyjnych perypetiach rówieśników. Z wielkim zaciekawieniem dzieci wsłuchiwały się w tekst czytany przez prowadzącą Barbarę Butor.
Bardzo dużym powodzeniem cieszył się konkurs Koła Fortuny, w którym każdy z uczestników zmagał się z wylosowaną przez siebie kategorią. Największe emocje iście z piłkarskiej areny dostarczył półfinał i finał Turnieju w Piłkarzykach, gdzie po zaciętej walce wyłoniono zwycięzcę, którym został Kacper Lach. Kolejne miejsca zajęli: Tomasz Śleziak, Karol Śleziak i Sebastian Rogol. Należy również wspomnieć, że główną nagrodę  w turnieju (piłkę nożną) oraz dyplomy dla finalistów ufundowała Dyrekcja Gminnej Biblioteki Publicznej w Milówce. Finaliści otrzymali również komplety długopisów.
Podczas całego tygodnia każdy z uczestników obdarowany został słodkościami, soczkami, a podczas Kinowej Projekcji filmu również i popcornem dzięki sponsorowi Karolinie i Piotrowi Bogdał – sklep Lewiatan Milówka. 

Dbając o wszechstronny rozwój uczestników przeprowadzono również zajęcia twórcze gdzie każde dziecko mogło poprzez swoją kreatywność stworzyć własną ramkę na pamiątkowe grupowe zdjęcie z wakacyjnych zajęć w bibliotece. Z wielkim zaangażowaniem i skupieniem wszystkie dzieci tworzyły swoje dzieło.

Finałowy piątek to dzień, w którym prowadząca zajęcia Barbara Butor podsumowała akcję „Lato w Bibliotece” wręczając pamiątkowe dyplomy uczestnictwa oraz zdjęcia  w ozdobnych ramkach.  Na zakończenie całego tygodnia pełnego pozytywnych wrażeń dzieci udały się do cukierni „Szarotka” w Milówce gdzie właściciele Pani Beata i Pan Marek Wojciuch ufundowali dla wszystkich lody.
Akcja „Lato w Bibliotece” to kolejna inicjatywa, w której najmłodsi mieszkańcy Milówki oraz wypoczywające w Milówce dzieci mogli wziąć udział i zapełnić wakacyjną nudę. 
Serdeczne podziękowania należą się także współprowadzącym zajęcia Paniom: Edycie Butor, Natalii Kamińskiej i Oliwii Sumara za wsparcie i pomoc w czasie ich trwania. Panie również otrzymały od dzieci pamiątkowe grupowe zdjęcie i kwiat róży, a od dyrekcji specjalne podziękowanie. Dyrekcja dziękuje także sponsorom.
Lato w Milówce jeszcze trwa, a biblioteka niech pozostanie na długo w sercach najmłodszych Milówczan i gości.

 REKLAMA

Przeczytaj także