REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

Centrum sportu i kawiarnia powstaje w Korbielowie!
Fot: diecezja.bielsko.pl

Centrum sportu i kawiarnia powstaje w Korbielowie!

W Korbielowie powstaje

niezwykłe miejsce – niekomercyjna kawiarnia społeczna „Cafe Siena” i centrum sportu. Dzięki wielu staraniom, po 15 latach negocjacji, dominikanom z Korbielowa udało się zakupić budynek, który postanowili przeznaczyć na potrzeby mieszkańców.

Zdecydowano, że w budynku znajdzie się niekomercyjna kawiarnia, w której nie tylko będzie można napić się darmowej kawy, czy spotkać ze znajomymi, ale także wziąć udział w wydarzeniach kulturalnych, artystycznych czy naukowych, proponowanych przez Fundację Dobry Widok.

dominikaniekawiarnia2

Dodatkowo, zgodnie z dewizą „w zdrowym ciele, zdrowy duch”, wygospodarowane zostanie także miejsce na centrum sportu – siłownię i salę fitness z pełnym wyposażeniem i zapleczem.

Dzięki staraniom i pracy ojców dominikanów, a także pomocy wielu wspaniałych osób, w Korbielowie trwają intensywne prace remontowe, a otwarcie nowego miejsca spotkań odbędzie się już za parę tygodni. Aby jednak móc dokończyć prace, a później wyposażyć kawiarnię i centrum sportu w odpowiednie sprzęty, potrzebne są spore zasoby finansowe. Dlatego zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w zrzutce zorganizowanej przez Fundację Dobry Widok i wsparcia tej inicjatywy choćby symboliczną kwotą na stronie: https://zrzutka.pl/aaysnc

Tekst: Magdalena Waligóra/diecezja.bielsko.pl

Przeczytaj także

 REKLAMA