REKLAMA

 REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

REKLAMA

pracaEL 600x245 beskidlive

Inicjatywy patriotyczne w Gminie Jeleśnia!

Inicjatywy patriotyczne w Gminie Jeleśnia!

W ramach obchodów

101-szej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w szkołach znajdujących się na terenie Gminy Jeleśnia będzie miało miejsce wiele inicjatyw aktywizujących uczniów i pomagających im poznać wydarzenia związane z tym okresem w dziejach narodu.

We wszystkich szkołach, zgodnie z zachętą Ministra Edukacji Narodowej, w ramach akcji „Szkoła do hymnu”, zostaną odśpiewane 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Zabrzmi on szczególnie mocno, aby upamiętnić również 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej.

W tym roku po raz dwudziesty drugi Szkoła Podstawowa nr 1 w Pewli Wielkiej organizuje Festiwal Piosenki Patriotycznej, w którym wezmą udział uczniowie z terenu Gminy Jeleśnia.

Organizowane będą specjalne apele, akademie, podczas których zostaną wspomniane istotne wydarzenia, które doprowadziły do wolności naszej ojczyzny oraz uczci się bohaterstwo osób, które przyczyniły się do jej odzyskania. Nauczyciele historii przeprowadzą lekcje, zarówno w szkole, jak i w plenerze, podczas których opowiedzą uczniom o wydarzeniach o charakterze patriotycznym. Podczas nich będą korzystać z książek, materiałów i portali edukacyjnych ubogacających zajęcia wychowawcze. Na lekcjach muzyki dzieci i młodzież będą śpiewać pieśni patriotyczne. Uczniowie wezmą udział w projekcjach filmów, np. „Piłsudski”, „Legiony”. Będą przygotowywane gazetki o tematyce niepodległościowej. W szkołach zorganizowane zostaną konkursy wiedzy o hymnie, o osobach związanych z tamtym okresem historycznym. Uczniowie odwiedzą i uporządkują groby nauczycieli i osób zasłużonych dla lokalnej społeczności.

 REKLAMA

Przeczytaj także