REKLAMA

reklama

                      

Msza Święta na Janikowej Grapie

Msza Święta na Janikowej Grapie

W pięknej leśnej scenerii położona jest kapliczka

na Janikowej Grapie. 18 sierpnia 2018r. w sobotnie popołudnie mieszkańcy Jelesni zgromadzili się tam na polowej mszy św. odprawianej przez księdza dziekana Jana Jakubka. Msza św. odbyła się z inicjatywy Przewodniczącej KGW Jeleśnia Marii Góra. Aby doszło do tej uroczystości trzeba było wyremontować kładkę przez rzekę Koszarawa, bowiem kapliczka znajduje się na stromym wzgórzu za rzeką. Dojście do kapliczki również zostało wyremontowane przez strażaków z Jeleśni. Do kapliczki prowadzi stroma ścieżka i każdy uczestnik musiał najpierw mocno się wysilić, aby dojść na górę.

Na Janikowej Grapie znajduje sie kapliczka, a przy niej źródełko z wodą. W roku 2008 kapliczka została wyremontowana przez mieszkańców Jeleśni Dolnej i prawie co roku w sierpniu odbywają się tam polowe msze św. Jedynie wielkie powodzie spowodowały ogromne zniszczenia nad rzeką Koszarawą i nie dało się przejść na drugą stronę rzeki, więc w ubiegłym roku nie było mszy św.

Ale mieszkańcy starają się, aby stało się tradycji. Wspominają, że niegdyś nie było niedzieli bez spaceru po południu do kapliczki na Janikowej Grapie. Ważne w życiu każdej społeczności są takie miejsca, gdzie chodziło się w dzieciństwie, młodych latach. Nie dajmy, aby młode pokolenia zapomniały o tych miejscach, aby zostały one zdewastowane. Tworzą one naszą historię, nasze dzedzictwo. Dbajmy o nie, zaprowadzajmy tam nasze dzieci. Urok takich miejsc jest niesamowitych. I modlitwa w takim miejscu. I skupienie.

jelesniamsza1

Przeczytaj także

 REKLAMA