15 lipca 2018 r. delegacja z Gminy Jeleśnia gościła w zaprzyjaźnionej

słowackiej Gminie Klin. Impreza została zorganizowana przez Gminę Klin w ramach realizacji projektu WSPÓLNE DZIEDZICTWO - POLSKO-SŁOWACKA AKCJA PROMUJĄCA DOROBEK KULTURALNY I TRADYCJE POGRANICZA współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach  Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska - Słowacja 2014- 2020 oraz budżetu państwa. Projekt realizowany jest przez Gminę Jeleśnia, a partnerem projektu jest słowacka Gmina Klin.

Stronę polską reprezentowała Wójt Gminy Jeleśnia Anna Wasilewska, radni z Przyborowa Halina Kubica i Kazimierz Dędys, dyrektor GOK Grażyna Patera, twórczynie ludowe- bibułkarki z naszej gminy, zespół regionalny Romanka i Koło Gospodyń Wiejskich z Sopotni Małej.

jelesniaklin1

Impreza Klinianskie Heligonki została zorganizowana w plenerze obok regionalnej karczmy w Klinie. Na pięknej scenie wystąpiło mnóstwo kapel regionalnych prezentujących folklor z całej Słowacji. Naszą Gminę reprezentował Zespół Regionalny Romanka i grupa śpiewacza KGW z Sopotni Małej. Dla licznie zebranej publiczności zaśpiewali spoptniańskie pieśni oraz zatańczyli hajduka, obyrtkę i konia. Zywiołowe tańce bardzo podobały się naszym słowackim sąsiadom.

Natomiast panie z kółka bibułkowego przy GOK Jeleśnia zorganizowały pokaz wykonuwania kwiatów z bibuły. Cieszyło się to ogromnym powdzeniem zarównowśród dzieci , jak i dorosłych.

Gospodarze przyjęli nas z ogromna serdecznością. Podczas wspólnych dotychczasowych imprez nawiązały się już przyjaźnie, które kontynuować będziemy podczas kolejnej imprezy w ramach Dni Jeleśni.

To był pięknie spędzony czas i z pewnością na długo pozostanie w pamięci.

Reklama

Wszystkie
Z regionu
Beskid997
Gmina Milówka
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Gmina Jeleśnia
Żywiec
Wywiady
Gość BESKIDLIVE