REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Dobre wieści z

Trójstyku !!!

Włodarze gmin: Łucja Michałek - Wójt Gminy Istebna i Obec Čierne - Starosta Pavel Gomola spotkali się 28 maja 2021 roku na Trójstyku, aby wspólnie podpisać umowę na wyłonienie wykonawcy mostu łączącego Polskę, Czechy i Słowację.

Jest to kolejny krok w drodze do bezpiecznego umożliwienia przepływu turystów pieszych i rowerowych przez granice 3 państw.

W ramach porozumienia między Istebną i Ciernem, na których terenie będzie się znajdował most, konkurs na wyłonienie firmy realizującej budowę mostu ogłosi gmina Cierne, po uprzednim skompletowaniu wszystkich dokumentów przez obie strony.

W spotkaniu udział wzięli również sołtys wsi Jaworzynka Bogusława Kawulok i Józef Michałek z UG Istebna.

W planach jest most o konstrukcji stalowej z elementami drewna. Ważny jest fakt iż, oprócz pieszych zwiedzających teren Trójstyku, bez przeszkód granicę przekroczą także rowerzyści. To dobra wiadomoasć szczególnie, że tuż za słowacką granicą znajdują się historyczne Szańce (Valy) do których prowadzi ścieżka, a dalej do Sviercinovca na Stare Szańce i do Czadeczki w stronę drogi łączącej Polskę i Słowację.

Mamy nadzieję, że wszystkie zadania i plany pójdą zgodnie z założeniami i już niedługo będziemy mogli spokojnie przejść na słowacką stronę.

_______________

Istebna.eu

Wszystkie
Z regionu
Beskid997
Gmina Milówka
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Żywiec
Gmina Jeleśnia
Sport
Książka Tygodnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE