REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Zachęcamy wszystkie

osoby do wsparcia działań realizowanych przez Panią Brygidę Sordyl w ramach autorskiego projektu „Kalendarium Pieśni Żywieckiej”. Projekt obejmuje spotkania śpiewacze online, podczas których Pani Brygida uczy pieśni Żywiecczyzny zgodnie z kalendarzem obrzędowym i agrarnym regionu. Bliższych informacji dotyczących projektu można uzyskać odwiedzając stronę internetową Brygida Sordyl-Patronite.pl
Pani Brygida Sordyl góralka z Pietrzykowic aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym Powiatu Żywieckiego. Jej osobiste zaangażowanie i praca na rzecz rozwoju tradycji i kultury, a także pomoc i dobra rada w podejmowaniu decyzji w zakresie upowszechniania muzycznych wartości kulturowych regionu w znaczący sposób przyczyniają się do kultywowania tradycji, przywiązania do wartości wyższych niż codzienne starania o dobra materialne wśród mieszkańców naszego Powiatu. Zamiłowanie i ogromny talent Pani Brygidy Sordyl do tradycji związanej z muzykowaniem oraz starania w kierunku przekazywania jej znaczenia młodemu pokoleniu stanowią trwały wkład w rozwój kultury naszego regionu. Nasza tradycja, bogata w różnorodne zwyczaje, w charakterystyczną muzykę  ludową, śpiew oraz obrzędowość dzięki takiej osobie jak Pani Brygida Sordyl jest odnajdywana, zapisywana i przekazywana kolejnym młodym pokoleniom w niezwykle przystępnych formach, a tym samym dociera nie tylko do odbiorców w naszym regionie, ale i w kraju, jak i za granicą. Dzięki niespotykanemu zapałowi i olbrzymiej pasji Pani Brygidy Sordyl od nowa okrywamy, że nie jest ważne ile mamy, ale ile pamiętamy i ile możemy przekazać innym osobom. Poprzez różnorodne i rozmaite formy działalności kulturalnej, poprzez trudną pracę nauczyciela muzyki i śpiewu trafia do serc najmłodszych mieszkańców powiatu, do turystów zwiedzających nasz region i budzi w nas tą niewidzialną nić - cieniutki splot  ludzkich przeżyć, wspomnień, historii. Dzięki temu pobudzona zostaje chęć do znalezienia własnej tożsamości kulturowej łączącej pokolenia. Dzięki postawie, pasji i realizowanym projektom Pani Brygida Sordyl należy do wyjątkowego grona osób budujących tożsamość Żywiecczyzny.
Każde najmniejsze wsparcie  umożliwi Pani Brygidzie w dalszym ciągu przekazywać zdobytą wiedzę oraz rozwijać pasje twórcze.

Wszystkie
Z regionu
Beskid997
Gmina Milówka
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Żywiec
Gmina Jeleśnia
Sport
Książka Tygodnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE