REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

 
 
Jest w moim Kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny,
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.
Cyprian Kamil Norwid „ Jest w moim Kraju ...”

To motto tegorocznego konkursu literackiego o tematyce świątecznej, którego organizatorem jest Wydział Turystyki, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Żywcu w ramach realizacji cyklu „Boże Narodzenie w Beskidach”.

Celem konkursu jest zainspirowanie dzieci i młodzieży do twórczości literackiej, podzielenie się osobistymi przemyśleniami i nadziejami związanymi ze Świętami Bożego Narodzenia oraz obudzenie zainteresowania ziemią rodzinną,  rodzimą tradycją, podzielenie się z innymi tradycjami kultywowanymi w domu rodzinnym. Zastanowienie się , na ile tradycja Świąt Bożego Narodzenia jest żywa i głęboka, czym różni się ona od innych tradycji, na czym polega jej odrębność. Dzięki tym przemyśleniom stwierdzenie, czym nasza tradycja broni się przed naleciałościami innych kultur.
Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży szkół podstawowych i średnich powiatu żywieckiego.
Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dostarczenie do Wydziału Turystyki, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Żywcu ul. Ks. Stanisława Słonki 24 do dnia 8 grudnia 2020 roku pracy o dowolnej formie /wiersz, proza/ z dopiskiem „KONKURS LITERACKI” wraz z podpisaną klauzulą zgody na przetwarzanie danych osobowych  (Zał. 1).
Prace prosimy składać w 5 egzemplarzach. Każdą pracę należy podpisać imieniem  i nazwiskiem, podać wiek i dokładny adres szkoły oraz telefon do kontaktu.
Informacja o rozstrzygnięciu konkursu umieszczona zostanie na stronie internetowej www.zywiec.powiat.pl . O sposobie przekazania nagród laureaci konkursu zostaną powiadomieni także telefonicznie.

Wszystkie
Z regionu
Gmina Węgierska Górka
Gmina Milówka
Gmina Jeleśnia
Żywiec
Beskid997
Gmina Rajcza
Sport
Wywiady
Książka Tygodnia
Gość BESKIDLIVE