REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Nie fizyczny trud wędrowania,

lecz duchowa łączność i osobiste uczestnictwo w modlitwie w miejscach kultu lub udział w transmisjach internetowych i radiowych – tak będzie wyglądała w tym roku 29. Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę w dniach od 6 do 11 sierpnia. Z powodu pandemii, pielgrzymowanie do jasnogórskiego sanktuarium ze stolicy Podbeskidzia będzie miało inną formę niż dotąd.

Główny przewodnik bielsko-żywieckiej pielgrzymki na Jasną Górę ks. Damian Koryciński wyjaśnił, że decyzja o zmianie formy pątniczego wędrowania ma związek z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego dla organizatorów ruchu pielgrzymkowego podczas stanu epidemii Covid-19 w Polsce z dnia 5 czerwca 2020 roku.

"Piesza pielgrzymka na Jasną Górę z Hałcnowa, Oświęcimia, Czechowic-Dziedzic, Cieszyna i Andrychowa nie wyruszy w tym roku. W zamian oferujemy pielgrzymowanie w formie mieszanej: w trasie, w kościołach, przy krzyżach i w swoich domach” – dodał, zaznaczając, że modlić się będą indywidualni pątnicy, którzy sami wyruszą w trasę, wierni poszczególnych parafii – w kościołach i przy krzyżach, a także ci, którzy pozostaną w domach, łącząc się duchowo poprzez radio „Anioł Beskidów” lub internet.

„Szczególnie zapraszamy do osobistego udziału w Mszy Świętej rozpoczynającej pielgrzymowanie w Hałcnowie oraz w Drodze Krzyżowej i Mszy św. na zakończenie pielgrzymki na Jasnej Górze, jak i codziennego uczestnictwa w Mszy św. w swoich parafiach” – zaapelował.

Opracowano specjalny plan, w ramach którego przewidziano modlitwy i Eucharystie, a księża, głosić będą konferencje. Wieczorna modlitwa, kończąca kolejne dni odbywać się będzie w kościołach, które od prawie 30 lat odwiedzali pielgrzymi jasnogórscy.

Hasło tegorocznej pielgrzymki – „Wielka tajemnica wiary” – koncentruje się na Eucharystii.

___________________________

diecezja.bielsko.pl

Wszystkie
Z regionu
Beskid997
Żywiec
Gmina Rajcza
Gmina Węgierska Górka
Gmina Milówka
Gmina Jeleśnia
Książka Tygodnia
Sport
Wywiady
Gość BESKIDLIVE