REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

11 grudnia br. w miejscowości Las (Gmina Ślemień) odbył się ostatni w tym roku Konwent Burmistrza i Wójtów Powiatu Żywieckiego, któremu przewodniczył Starosta Żywiecki Andrzej Kalata. W konwencie wzięli również udział zaproszeni goście,  w tym między innymi I Wicewojewoda Śląski Jan Chrząszcz.

Gminę Węgierska Górka reprezentował Wójt Gminy Piotr Tyrlik.

Głównym tematem obrad był poziom bezpieczeństwa w Powiecie Żywieckim, który omówili Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Żywcu oraz Komendant Powiatowy PSP w Żywcu.

Na zakończenie podsumowano współpracę ze Śląskim Urzędem Wojewódzkim za rok 2017 w obszarze bezpieczeństwa publicznego i usuwania skutków klęsk żywiołowych.

Konwent zakończył się świątecznym akcentem. Starosta Żywiecki Andrzej Kalata i Wicestarosta Stanisław Kucharczyk wraz z życzeniami wręczyli uczestnikom konwentu bombki ręcznie zdobione, których wykonawcami są wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żywcu. Ogromnym zaskoczeniem był dla uczestników konwentu występ o charakterze świątecznym, przygotowany przez dzieci z przedszkola w Ślemieniu. Widowisko nagrodzono licznymi brawami i wspólnym zdjęciem. Gospodarz konwentu Wójt Jarosław Krzak wręczył młodym artystom słodkie upominki.

Wszystkie
Z regionu
Beskid997
Gmina Milówka
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Żywiec
Gmina Jeleśnia
Sport
Książka Tygodnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE