REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Minęło 5 lat od śmierci księżnej Marii Krystyny Habsburg. Kiedy była z nami,

co roku organizowaliśmy na początku grudnia jej urodziny i imieniny połączone z pięknym koncertem. Po śmieci Księżnej, postanowiliśmy kontynuować tę tradycję. By uczcić tę wyjątkową kobietę, osobę która kochała ludzi, mieszkańców naszego miasta, która kochała nasze miasto. Maria Krystyna Habsburg była ambasadorką Żywca i polskości w świecie.

W minioną niedzielę 10 grudnia w Żywcu w Sali Koncertowej Szkoły muzycznej odbył się wieczór wspomnień, poświęcony tej wyjatkowej postaci Marii Krystynie Habsburg.

Cieszy mnie niezmiernie fakt, że pamięć o Niej jest w naszym mieście cały czas silna. Sala Koncertowa Szkoły Muzycznej w Żywcu wypełniona była po brzegi, a to wspaniały dowód na to, że pamięć o ludziach wielkich nigdy nie ginie. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego pięknego wydarzenia oraz wszystkim osobom, które wybrały się na Wieczór Wspomnień o księżnej Marii Krystynie Habsburg - mówi Burmistrz Miasta Żywca Antoni Szlagor.

Wszystkie
Z regionu
Beskid997
Gmina Milówka
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Żywiec
Gmina Jeleśnia
Sport
Książka Tygodnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE