REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Aż 50, 60 i 65 lat wspólnego pożycia małżeńskiego świętowały pary w Radziechowach.

Zanim rozpoczęto oficjalną uroczystość, w intencji Jubilatów została odprawiona msza święta w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Przybędzy. Mszy świętej przewodniczył Dziekan Ks. Piotr Pokojnikow z parafii w Radziechowach w asyście Wicedziekana ks. Andrzeja Zawady z parafii w Juszczynie i Proboszcza ks. Janusza Dudka z Parafii w Przybędzy.

Po mszy świętej Jubilaci wraz z gośćmi udali się do Budynku Kulturalno – Oświatowego w Brzuśnika, aby tam uczestniczyć w uroczystości odznaczenia Złotych Jubilatów medalami, które na mocy Ustawy z dnia 16 października 1992 r., zostały przyznane przez najważniejszą osobę w naszym państwie – Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

W tym miejscu warto nadmienić, że uwzględniona w przepisach Odznaka Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, nie jest łatwym do uzyskania odznaczeniem państwowym. Na taki honor pracuje się aż 18250 nocy i dni!  W zdrowiu i chorobie, w powodzeniach i porażkach, w smutku i radości, czasem w koniecznych rozłąkach, ale jakże pięknych powitaniach.

 Po wygłoszonych mowach powitalnych i życzeniach, wręczenia medali w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonał Pan Maciej Mika Wójt Gminy Radziechowy – Wieprz.

Uroczystą ceremonię poprowadziła Pani Jolanta Twardysko Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Radziechowy – Wieprz.

Po oficjalnej części tradycyjnie odśpiewano „Sto lat”. Dostojni Jubilaci i goście, którzy przybyli na imprezę, zostali ugoszczeni przepysznym obiadem przygotowanym przez KGW w Brzuśniku. Tak nieprzeciętnej imprezie towarzyszyły muzyka i śpiew wykonywane  przez członków zespołu „Grojcowianie” i Pana Mariana Wrzeszcza. 

„Była to piękna impreza, jakiej nie było nam dane przeżyć w dniu naszego ślubu”, mówili niektórzy jubilaci. „Były to cudowne chwile, począwszy od przemyślanej homilii wygłoszonej w czasie mszy świętej i odnowionej przysiędze małżeńskiej, zakończywszy na przedniej zabawie z tańcami”- mówili inni.

Kochani Jubilaci – piękny wzorze cudownego pożycia małżeńskiego, dziękujemy Wam za przykład, który w obecnych czasach jest tak budujący.

Życzymy, abyście razem ze swymi współmałżonkami jeszcze długo mogli się cieszyć wspólnym życiem, oderwanym od bólu i codziennych trosk.

50-lecie małżeństwa świętowali: Anna i Stanisław Biegun, Elżbieta i Tomasz Biela, Władysława i Mieczysław Brańka, Jadwiga i Władysław Błachut, Teresa i Józef Czech, Marta i Józef Czech, Helena i Franciszek Fluder, Zofia i Zygmunt Jagosz, Jadwiga i Władysław Juraszek, Anna i Stanisław Kąkol, Czesława i Czesław Klimonda, Maria i Władysław Kliś, Teresa i Jan Konior, Zofia i Władysław Kosiec, Krystyna i Czesław Kowalscy, Maria i Zbigniew Kozioł, Maria i Mieczysław Kublin, Krystyna i Gustaw Kupczak, Teresa i Karol Nowak, Bronisława i Władysław Piecuch, Zofia i Antoni Pieczarka, Janina i Kazimierz Staniak, Czesława i Jan Tlałka, Maria i Władysław Wolny, Krystyna i Józef Świniańscy, Janina i Stanisław Żurek.

60 lat małżeństwa świętowali: Zofia i Franciszek Byrscy, Helena i Karol Chowaniec, Krystyna i Stanisław Figura, Stefania i Jan Greń, Waleria i Bronisław Janota, Wiktoria i Stanisław Jeleśniańscy, Irena i Jan Stokłosa, Anna i Jakub Szafarczyk, Elżbieta i Stanisław Urbaś.

65 lat małżeństwa świętowali: Maria i Wiktor Pawlus.

Jolanta Twardysko

Wszystkie
Beskid997
Gmina Milówka
Z regionu
Gmina Rajcza
Gmina Węgierska Górka
Sport
Żywiec
Gmina Jeleśnia
Książka Tygodnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE