REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

 

Za nami Posiady Gawędziarskie i Konkurs Gry na Unikatowych Instrumentach Ludowych.

Przez dwa dni trwały przesłuchania w Jeleśni i w Milówce, natomiast w niedzielę 26 listopada w Domu Ludowym w Wieprzu mielismy zaszczyt wysłuchać prezentacji laureatów. A oto wyniki:

 

Jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia w kategoriach wiekowych:

Kategoria dzieci do lat 12:

  • I miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 150 zł, ufundowaną przez Starostwo Powiatowe w Żywcu otrzymuje:
    Maria Wandzel z Juszczyny
  • II miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 120 zł, ufundowaną przez Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej otrzymuje:
    Paulina Łabas z Glinki
  • III miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 100 zł, ufundowaną przez Gminny Ośrodek Kultury w Jeleśni otrzymuje:
    Marta Piecha z Pewli Wielkiej
  • wyróżnienie i nagrodę pieniężną w wysokości 70 zł, ufundowaną przez Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej otrzymuje:
    Przemysław Widuch z Jeleśni

    Kategoria młodzieży od 13 do 18 lat:

  • I miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 150 zł, ufundowaną przez Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej otrzymuje:
    Łukasz Kukuczka z Koniakowa
  • II miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 120 zł, ufundowaną przez Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej otrzymuje:
    Joanna Bargiel z Pewli Ślemieńskiej
  • dwa III miejsca i nagrody pieniężne w wysokości 100 zł każda, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Żywcu i Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki Radziechowy-Wieprz otrzymują:
    Justyna Urbaniec z Pewli Ślemieńskiej
    Kacper Murański z Wieprza
  • cztery wyróżnienia i nagrody pieniężne w wysokości 80 zł każda, ufundowane przez Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej:
    Jakub Jurzak z Suchej Beskidzkiej
    Anna Stopa z Osielca
    Natalia Ceremuga z Juszczyna
    Karolina Dynek z Kaczyc

    Kategoria osób dorosłych:

  • dwa I miejsca i nagrody pieniężne w wysokości 250 zł każda, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Żywcu i Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki Radziechowy-Wieprz otrzymują:
    Zofia Sordyl z Korbielowa
    Helena Sobel z Wieprza
  • II miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 200 zł, ufundowaną przez Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej otrzymuje:
    Józef Niesyt z Jasienicy
  • dwa III miejsca i nagrody pieniężne w wysokości 150 zł każda, ufundowane przez Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki Radziechowy-Wieprz i Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej otrzymują:
    Maria Grzegorek z Juszczyny
    Stefania Wróbel z Jeleśni
  • trzy wyróżnienia i nagrody pieniężne o wysokości 100 zł każda, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Żywcu i Gminny Ośrodek Kultury w Jeleśni otrzymują:
    Andrzej Murański z Juszczyny
    Maria Motyka z Żabnicy
    Anna Dunat z Pewli Wielkiej

    Łączna wartość nagród finansowych wynosi 2. 530 zł
    1130 zł - Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej
    700 zł - Starostwo Powiatowe w Żywcu
    200 zł - Gminny Ośrodek Kultury w Jeleśni
    500 zł - Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki Radziechowy-Wieprz

  • KATEGORIA DZIECI DO LAT 12

    Soliści:

    • I miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 150 zł, ufundowaną przez Gminny Ośrodek Kultury w Jeleśni otrzymuje:
      Marta Krzyżowska z Jeleśni
    • trzy II miejsca i nagrody pieniężne w wysokości 120 zł każda, ufundowane przez Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej otrzymują:
      Jakub Lach z Koszarawy
      Julia Pawlica z Jeleśni
      Zuzanna Dziedzic
    • dwa III miejsca i nagrody pieniężne w wysokości 100 zł, ufundowane przez Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej otrzymują:
      Mateusz Mętel z Osielca
      Krzysztof Waląg z Juszczyna

      Multiinstrumentaliści:

    • I miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 150 zł, ufundowaną przez Gminny Ośrodek Kultury w Jeleśni otrzymuje:
      Katarzyna Witas z Sopotni Wielkiej
    • II miejsce nie przyznano
    • III miejsca nie przyznano

      Kapele dziecięce:

    • I miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 250 zł, ufundowaną przez Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki Radziechowy-Wieprz otrzymuje:
      Kapela Mali Grojcowianie 2 z Wieprza
    • II miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 200 zł, ufundowaną przez Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki Radziechowy-Wieprz otrzymują:
      Mali Magurzanie z Łodygowic
    • III miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 150 zł, ufundowaną przez Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki Radziechowy-Wieprz otrzymuje:
      Dziecięca Kapela Fundacji Braci Golec z Milówki

      KATEGORIA DZIECI I MŁODZIEŻY OD 13 DO 18 LAT

      Soliści:

    • dwa I miejsca i nagrody pieniężne w wysokości 150 zł, ufundowane przez Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej otrzymują:
      Maciej Kubasiak z Suchej Beskidzkiej
      Samuel Guzik z Juszczyna
    • II miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 120 zł, ufundowaną przez Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej otrzymuje:
      Bartłomiej Kopacz z Łodygowic
    • III miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 100 zł, ufundowaną przez Gminny Ośrodek Kultury w Jeleśni otrzymuje:
      Maria Zając ze Zwardonia

      Multiinstrumentaliści:

    • trzy I miejsca i nagrody pieniężne w wysokości 150 zł każda, ufundowane przez Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej otrzymują:
      Paweł Kukuczka z Koniakowa
      Dawid Murański z Wieprza
      Karol Wiercigroch z Milówki
    • dwa II miejsca i nagrody pieniężne w wysokości 120 zł każda, ufundowane przez Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej otrzymują:
      Aleksandra Juroszek z Jaworzynki
      Łukasz Kukuczka z Koniakowa
    • III miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 100 zł, ufundowaną przez Starostwo Powiatowe w Żywcu otrzymuje:
      Jakub Michalski z Milówki

      Kapele młodzieżowe

    • dwa I miejsca i nagrody pieniężne w wysokości 250 zł każda, ufundowane przez Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej otrzymują:
      Kapela Gajdosie z Cisowego
      Kapela Duchac z Suchej Beskidzkiej
    • dwa II miejsca i nagrody pieniężne w wysokości 200 zł każda, ufundowane przez Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki Radziechowy-Wieprz otrzymują:
      Kapela Młodzieżowa Grojcowianie z Wieprza
      Kapela Fundacji Braci Golec z Porąbki

       

    • dwa III miejsca i nagrody pieniężne w wysokości 150 zł, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Żywcu i Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej otrzymują:
      Kapela Fundacji Braci Golec z Milówki
      Kapela Zające ze Zwardonia

      KATEGORIA INSTRUMENTALISTÓW DOROSŁYCH:

      Soliści

    • I miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 300 zł, ufundowaną przez Starostwo Powiatowe w Żywcu otrzymuje:
      Jan Ryt z Suchej Beskidzkiej
    • II miejsca nie przyznano
    • III miejsca nie przyznano

      Multiinstrumentaliści:

    • I miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 300 zł, ufundowaną przez Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej otrzymuje:
      Jakub Guzik z Juszczyna
    • II miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 250 zł, ufundowaną przez Starostwo Powiatowe w Żywcu otrzymuje:
      Rafał Gluza ze Szczyrku
    • III miejsca nie przyznano
    • Jury postanowiło przyznać również nagrody specjalne w wysokości 250 zł każda, ufundowane przez Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej, które otrzymują:
      Władysław Byrtek z Pewli Wielkiej
      Antoni Gluza ze Szczyrku
      Józef Hernas z Koszarawy
    • Wyróżnienia honorowe, bez nagród pieniężnych:
      Maria Galej z Jaworzynki
      Julia Rozborska z Jaworzynki
      Marek Klimczak z Pietrzykowic
      Mali Grojcowianie z Wieprza
      Karol Węglarz z Ciśca
      Michał Kalisz z Korbielowa
      Dominik Polak z Juszczyna
      Krzysztof Kubuszek z Budzowa
      Kapela Beskidek z Bielska-Białej
      Rodzinna Kapela Sikorskich z Lalik
      Kapela Fundacji Braci Golec z Łodygowic
      Weronika Kurowska ze Szczyrku
      Jacenty Ignatowicz z Żywca

      Łączna wysokość nagród - 5.570 zł
      3370 zł - Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej
      800 zł - Starostwo Powiatowe w Żywcu
      400 zł - Gminny Ośrodek Kultury w Jeleśni
      1000 zł - Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki Radziechowy-Wieprz

Wszystkie
Z regionu
Beskid997
Gmina Milówka
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Żywiec
Gmina Jeleśnia
Sport
Książka Tygodnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE