REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Ku przestrodze. Tak w skrócie można określić nietypowy pomysł bielskiej drogówki, który miał zadziałać na naszą wyobraźnię.

W niedzielę bowiem na ulicy Warszawskiej policjanci w ramach Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych postawili kierowców przed kilkoma dylematami. To nie mandaty miały ich bowiem zdyscyplinowac, lecz jedno z trzech wytypowanych zadań.
Obok policjantów, pojawią się ratownicy medyczni, osoby które uległy wypadkowi i... karawan pogrzebowy. O tym, w jaką role wcieli się kierowca, zadecydował los.
Celem akcji jest uzmysłowienie wszystkim uczestnikom dróg zagrożeń, jakie niosą ze sobą lekkomyślne zachowania zarówno kierujących, jak i pieszych. Kierowcy i piesi popełniający wykroczenia, mogli odkupić swoje winy wcielając się w jedną z trzech przygotowanych ról:

1. Jesteś doświadczonym kierowcą, masz świadomość zagrożeń, jakie niesie za sobą lekkomyślność. Niestety przez pośpiech i roztargnienie uległeś wypadkowi. Po długim okresie rehabilitacji okazuje się, że nie możesz chodzić. Usiądź na wózku inwalidzkim i pokonaj tor przeszkód.
2. Jesteś pracownikiem zakładu pogrzebowego. Młody człowiek zginął w wypadku. Ciało spoczywa w worku. Wspólnie z drugim pracownikiem, musisz go włożyć do trumny, a następnie do samochodu pogrzebowego.
3. Jesteś policjantem drogówki w trakcie obsługi śmiertelnego potrącenia. W radiowozie siedzi nietrzeźwy sprawca zdarzenia, a na miejscu wypadku pojawia się krewny pieszego, który chce sam wymierzyć sprawiedliwość. Spróbuj zapanować nad sytuacją.

Na miejscu byli obecni pracownicy zakładu pogrzebowego Ostatnie Pożegnanie, którzy od lat pracują na zlecenie prokuratury przy obsłudze tragicznych wypadków. Byli również czynni ratownicy medyczni pełniący służbę w Bielskim Pogotowiu Ratunkowym oraz Grzegorz Płonka, który po wypadku jest osobą niepełnosprawną. Wszyscy dzielili się z uczestnikami akcji swoimi doświadczeniami życiowymi

Źródło: Bielskie Drogi

Wszystkie
Z regionu
Beskid997
Gmina Milówka
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Żywiec
Gmina Jeleśnia
Sport
Książka Tygodnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE