REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

 

Beskidzki Festiwal Podróżników odbędzie się w dniach 14-15 września 2019r., na terenie gmin Istebna (Istebna + Jaworzynka + Koniaków = Trójwieś Beskidzka) i miasta Wisła. Pierwszego dnia wydarzenia spotykamy się w Amfiteatrze w Wiśle, natomiast drugi dzień w parku linowym Base Camp w Istebnej. Tego dnia odbywają się również Dożynki Istebniańskie w Amfiteatrze „Pod skocznią”.

Beskidzki Festiwal Podróżników to impreza stworzona zarówno dla mieszkańców, jak  i turystów. Ma ona na celu pokazać, jak wyglądają podróże „od kuchni”, poznać ciekawych ludzi, żyjących na walizkach, chcących podzielić się swoimi wspomnieniami. Ponadto chcemy integrować mieszkańców gmin Istebna i Wisła, animować życie kulturalne, edukować młodzież i promować nasze tereny. W ramach Festiwalu każdy znajdzie coś dla siebie. Przygotowaliśmy atrakcje, które zaciekawią młodzież, seniorów i rodziny z dziećmi. Oprócz spotkań z podróżnikami w programie znajdziemy również wiele atrakcji m.in.: strefę zabaw edukacyjnych dla dzieci, pokaz szermierki japońskiej w wykonaniu wiślańskiej sekcji Kendo Genryoku oraz występy artystyczne.

Organizatorem Festiwalu jest Kwadrat Beskidzki, a współorganizatorami są Gminny Ośrodek Kultury w Istebnej, Wiślańskie Centrum Kultury oraz lokalne fundacje i stowarzyszenia. Dyrektorem Beskidzkiego Festiwalu Podróżników został Piotr Kilian, inicjator projektu społecznego Kwadrat Beskidzki, zapalony podróżnik, góral z patentem żeglarskim.

Imprezę poprowadzą: Kasia Raszka (artystka, konferansjerka, Rzecznik Prasowy Starostwa Powiatowego w Cieszynie) i Jacek Porzycki (Jacek OX)

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawują: Starosta Cieszyński Mieczysław Szczurek i Burmistrz Miasta Wisła Tomasz Bujok.

Impreza objęta jest patronatem medialnym naszego portalu. 

plakatbeskidzcy

 

Goście Festiwalu:

Artur Jackowski, dla znajomych Jasiek lub Rura (sic!).
Lubi podróżować w nieznane i wsiąść do pociągu byle jakiego. Przykładowo wybierając się z namiotem w Karpaty Ukraińskie, spał pośrodku mołdawskiej winnicy, budził o północy pograniczników z Republiki Nadniestrzańskiej, by ostatecznie wylądować w delcie Dunaju i kąpać się w Morzu Czarnym. Jest zapalonym morsem, ultramaratończykiem i miłośnikiem gór wszelakich. Od lat wielu uprawia wegetarianizm, stąd miłość do Indii i tamtejszej kuchni. Dwukrotnie odwiedził już ten subkontynent. Z ostatniej wyprawy wrócił ledwo żywy, próbując podejść pod Kanczendzongę. Opowie o Sikkimie - najmłodszym stanie Indii, Himalajach i "wysokościówce".

 

Dawid Siódmak - podróżnik, miłośnik gór i poszukiwacz ciekawych miejsc, które nie są jeszcze stracone przez turystykę masową. Podróżuje autostopem, bierze udział w wolontariatach i poznaje lokalne zwyczaje. Przekazuje mamie pozdrowienia, pozując z kartonem „Mamo żyję” oraz w wolnym czasie prowadzi blog podróżniczy, w którym tworzy treści o świadomym podróżowaniu.

Przedstawi nam swoją ostatnią podróż po Azji Południowo-Wschodniej (Tajlandia, Kambodża, Wietnam). Najważniejszą częścią prezentacji będzie opowieść o wolontariacie w jednej ze szkół w Takeo. Następnie kilka słów o nauce jazdy na motorze w Wietnamie oraz zakup maszyny, którą przejechał ponad 2000 kilometrów z południa na północ. Na koniec krótko o jedzeniu i noclegach na trasie, o życzliwości lokalnej społeczność, o cenach złocistego trunku oraz historyjka o pysznej Nutelli.

 

Mateusz Kurza (Insta: @wloczykij_z_gitara) - człowiek podróżujący głównie sam, osoba poszukująca przygód, niepoprawny optymista, na trasie zawsze w kapeluszu i pomarańczowych okularach. 
Dlaczego Włóczykij z gitarą? Skąd pomysł na autostopowe urlopy? Wszystko o amatorskich i często nieprzemyślanych podróżach, a także ciekawostkach z tras

 

Krzysztof Kaczorowski jest założycielem oraz trenerem prowadzącym w Wiślańskiej Sekcji Kendo (sportowa szermierka japońska) Genryoku. Jego wychowankowie wielokrotnie stawali na podium zawodów krajowych i zagranicznych oraz łącznie zdobyli do tej pory 14 medali Mistrzostw Polski Dzieci i Juniorów. Swoją przygodę z szermierką japońską rozpoczął podczas studiów na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach w 2006 roku w AZS Katowickiej Sekcji Kendo. Następnie przez wiele lat reprezentował Yokokan Katowicki Klub Kendo, z którym sięgał czterokrotnie po medal Drużynowych Mistrzostw Polski (1 x srebro, 3 x brąz). W 2009 r. W 2016 roku został wytypowany przez Polski Związek Kendo do udziału w Międzynarodowym Obozie dla Zagranicznych Liderów Kendo w Kitamoto - Japonia. Obecnie II Trener Reprezentacji Polski Juniorów w Kendo.

 

Magda Dzienna - Po studiach postanowiła przekuć marzenia o podróżowaniu w rzeczywistość. W roku 2018 pomieszkiwała przez 6 miesięcy w Indonezji i o niej właśnie będzie snuła swoje opowieści. Opowie jak znaleźć bezludną, rajską wysepkę za 28 zł, być pierwszym białym człowiekiem w wiosce pośrodku niczego i dużo więcej.

 

Waldek Malina - człowiek, który dopiero w wieku 40 lat odkrył w sobie podróżniczą pasję. Wtedy to gracz komputerowy, któremu wszelka aktywność fizyczna była obca, nabył w komisie stary rower i postanowił na nim wyruszyć zwiedzać świat. By nie było za łatwo, za cel swych podróży zawsze wybiera kraje turystycznie mało znane, które aktywnie promuje na swych prezentacjach.
W 2017 roku postanowił objechać na dwóch kółkach Kaukaz odwiedzając kolejno Republiki Inguszetii, Osetii, Czeczeni oraz Dagestanu. O tym jak do nich dotrzeć tanim kosztem, za pomocą czego pokonywać rosyjskie blokady, no i o tym jak się od więzienia w Rosji wymigać udało, oraz o wielu innych przygodach, które zawsze się przytrafiają rowerzyście w trakcie podróży, w sposób jak zwykle żartobliwy opowie w czasie swej prezentacji

 

Gościem specjalnym Festiwalu będzie: SLIDE Challenge - The highest waterfalls in the world!

Projekt stworzony przez pięciu śmiałków, mający na celu zdobycie 10 najwyższych wodospadów świata, oraz zjazd na linach w obrysie nurtu rzeki. Ich wyprawa otrzymała status wyprawy narodowej!

Ekipę na Beskidzkim Festiwalu Podróżników reprezentować będą:

Darek Pachut - ratownik medyczny, instruktor technik ratownictwa klasycznego, speleo i ratownictwa z powietrza, instruktor strzelania LOK,, pasjonat kajakarstwa górskiego, raftingu, kanioningu oraz wspinaczki lodowej, skoczek spadochronowy, mistrz Polski BJJ, płetwonurek SDI. Kierownik wyprawy SLIDE Challenge.

Dimitri Wika - ratownik WOPR, stermotożysta żeglugi śródlądowej, zapalony taternik i alpinista, pasjonat narciarstwa, sportów wodnych oraz biegów górskich, doświadczony płetwonurek.

 

Artyści:

SeBa Promyk to rozśpiewany inż. budownictwa, który od wielu lat tworzy własną muzykę. Gatunek, który prezentuje określa jako alternatywny lub sentymentalny rock. Pierwszy raz gitarę wziął do ręki w wieku 14 lat. Była to gitara klasyczna na której postanowił nauczyć się grać po tym jak usłyszał utwór "Zombie" The Cranberries grany przez jego starszego kuzyna. Pierwszej nauki udzielał mu Piotr Ruth grający w rock&rollowym zespole „Poziom 600” wywodzącym się z Wodzisławia Śl. Zainspirowany kulturą „Beat Generation” i twórczością Boba Dylana, SeBa wyruszył w podróż podczas której na ulicach miast europejskich szlifował zdolności gitarowe i wokalne śpiewając covery rockowe takich zespołów jak: Lady Pank, Wilki, Myslovitz, The Beatles, The Doors, Nirvana. Obecnie pisze i komponuje swoje własne piosenki, które nagrywa metodą homerecordingu i chętnie prezentuje publiczności.

 

Misiasty (Wojciech Misiuga) – wokalista, kompozytor, multiinstrumentalista, autor tekstów, a na co dzień podróżnik i marzyciel. W roku 2012 wyjechał na Islandię, gdzie nagrał płytę "Freedom". W kwietniu 2018 roku wrócił do ojczyzny, aby zaprezentować utwory polskiej publiczności. Od tego czasu zagrał kilkadziesiąt koncertów w kraju i za granicą.

 

 

 

 

 

Wszystkie
Z regionu
Beskid997
Gmina Milówka
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Żywiec
Gmina Jeleśnia
Sport
Książka Tygodnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE