REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Nieco inaczej, choc niezwykle ciekawie i uroczyście postanowiła gmina Ujsoły

uczcić Narodowe Święto Niepodległosci. Wszystko to za sprawą inscenizacji "Wesela" Stanisława Wyspaińskiego, dramtu narodowego, który tak naprawdę aktualny jest do dziś. W rolę postaci pstanowili wcielić się pracownicy Urzędu Gminy z Wójtem Gminy Ujsoły Tadeuszem Piętką na czele.

Mieszkańcy gminy spotkali sie więc w miniony piątek 10 listopada na wieczorze patriotycznym "A to Polska właśnie..." w auli Szkoły Podstawowej.

A jak wyglądał sam wieczór? 

"Na początku przywitał nas Polonez w wykonaniu uczniów, który wprowadził nas tanecznym krokiem do dworku na "Wesele" w podkrakowskich Bronowicach. Tu kunsztem gry aktorskiej zaskoczyli nas pozytywnie pracownicy Urzędu Gminy z Wójtem Tadeuszem Piętką w roli Gospodarza. Piękna scenografia oraz stroje i charakteryzacja oddały charakter tamtych czasów. W dalszej części wieczoru młodzież zaprezentowała nam swoje talenty wokalno - instrumentalne. "Legiony", "Ułani" czy "Jesienne deszcz" zaśpiewany przy akompaniamencie skrzypiec, heligonki, gitar, okraszony został delikatnością dzwonków. Kolejną uczniowską niespodzianką, był pokaz strojów z dawnych epok. Kreatywność nagrodzona została gromkimi brawami. Wszystko to miało swój przerywnik w postaci quizów i odśpiewania pieśni patriotycznych przez widownię wspólnie z zespołem "Młode Juhasy". Całość przedstawienia zamknął występ z biało-czerwonymi szarfami "Tęczowych Kropelek" do przepięknego walca z "Nocy i dni".
Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za tak liczne przybycie i entuzjazm w trakcie przedstawienia."

Wszystkie
Z regionu
Beskid997
Gmina Milówka
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Żywiec
Gmina Jeleśnia
Sport
Książka Tygodnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE