REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Słuchaczom Programu 3 to miasto z pewnością kojarzy się z Męskim Graniem.

Do szkoły uczęszczała tu współpracująca z Programem 3 Polskiego Radia Monika Brodka, stąd też pochodzi Tomasz Konior – architekt, który wymyślił bryłę Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach  – mówi Magdalena Karczewska, która w czwartek 8 listopada odwiedzi z reporterskim mikrofonem Żywiec. A to wszystko w ramach cyklu „Trójka wraca do korzeni”.   

Program 3 Polskiego Radia kontynuuje reporterską podróż po Polsce. Od 2016 roku dziennikarze stacji z ul. Myśliwieckiej odwiedzili kilkanaście miast i miasteczek: Gołdap, Gdynię, Rabkę-Zdrój, Kłodzko, Toruń, Cieszyn, Płock, Leszno, Bieruń, Pelpin, Włocławek, Starogard Gdański, Białkę Tatrzańską,  Lądek-Zdrój, Solinę i Krościenko. A w każdym miejscu, do którego zaglądają, opowiadają słuchaczom o tradycjach miasta i regionu, przybliżają ich specyfikę, wracają do ważnych dat i miejsc w historii.

Tak będzie również w czwartek 9 listopada w Żywcu. Tego dnia na antenie Trójki nie zabraknie ciekawych informacji o atrakcjach turystyczno-krajoznawczych i zwyczajach mieszkańców miasta położonego w malowniczych Beskidach i należącego niegdyś do Habsburgów. Ponadto usłyszymy mało znane ciekawostki z historii i teraźniejszości regionu, a reporterka Programu 3 – Magdalena Karczewska – zaprosi do rozmowy liderów lokalnej społeczności: gospodarzy miasta, przewodników i animatorów kultury – jednym słowem ciekawych ludzi, mieszkańców Żywca i okolic.

– Będzie oczywiście folklor górali żywieckich, będzie też niestety smog i lokalne pomysły na walkę z nim. Porozmawiamy sporo o górskich wędrówkach, bo z miasta widać najwyższy szczyt Beskidu Żywieckiego, czyli Babią Górę. Nad Kotliną Żywiecką wznoszą się też Pilsko i Skrzyczne, a do Zakopanego jeździ się stąd przez Słowację – zapowiada Magdalena Karczewska.

Jej relacje z Żywca zostaną wyemitowane w porannym i popołudniowym wydaniu „Zapraszamy do Trójki”: o godz. 6.40, 7.40, 16.20, 16.40 i 18.35. A mieszkańców Żywca i turystów zapraszamy na spotkanie z dziennikarką Programu 3 na miejscowy rynek w godzinach 6.00-9.00 i – po raz drugi – tym razem przed kino „Janosik”, między godz. 16.00 a 19.00.

Akcja „Trójka wraca do korzeni” trwa cały czas. W następnych tygodniach Program 3 odwiedzi kolejne ciekawe miejsca w Polsce.

Źródło: Program 3 Polskiego Radia

Wszystkie
Z regionu
Beskid997
Gmina Milówka
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Żywiec
Gmina Jeleśnia
Sport
Książka Tygodnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE