REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

60 tys złotych - taka kwotę przeznaczył dyrektor fabryki Żywiec Zdrój

Burmistrzowi Miasta Żywiec Antoniemu Szlagorowi na odbudowę infrastruktury Parku żywieckiego. Zabytkowy park ucierpiał podczas październikowych nawałnic, kiedy to stał się epicentrum orkanów najpierw Ksawerego, a potem Grzegorza.

"W żywieckim Parku Miejskim zniszczeniu uległa wtedy znacząca część drzewostanu. Pod koniec miesiąca miasto nawiedziła kolejna nawałnica przewracając 20 drzew i uszkadzając jeden z mostów. Przekazane przez Żywiec Zdrój środki zostaną przeznaczone na zakup 115 drzew: buków, klonów, lip, akacji i dębów, które jesienią 2017 i wiosną przyszłego roku zostaną posadzone w Parku Miejskim.
Deklaracja wsparcia przy odnawianiu drzewostanu Parku Miejskiego jest wynikiem realizowanej przez Żywiec Zdrój strategii podwójnego zobowiązania, która zakłada nie tylko rozwój biznesu, ale też adresowanie potrzeb społecznych. Żywiec Zdrój od blisko 10 lat prowadzi również program „Po stronie natury”, w ramach którego wspólnie z partnerami posadzono miliony drzew przyczyniając się do odnowy beskidzkich lasów" - powiedział Burmistrz Miasta Żywiec Antoni Szlagor.

Wszystkie
Z regionu
Beskid997
Gmina Milówka
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Żywiec
Gmina Jeleśnia
Sport
Książka Tygodnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE