REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

To zdecydowanie najmniej oczekiwany z gości. Jednak znów swoje kroki Grzegorz,

a wcześniej jego poprzednik Ksawery, postanowili skierować do żywieckiego Parku. Runęło ok. 20 drzew, m.in. jesionów i dębów. Jedno z nich, upadając, uszkodziło mostek.

W ostatnich tygodniach aura nie oszczędza zabytkowego parku. Na początku października padł on ofiarą orkanu Ksawery. Wiatr zniszczył ok. 20 proc. drzewostanu i część infrastruktury, w tym ławki.

Burmistrz poinformował w poniedziałek, że miasto stara się rekompensować zniszczenia. Na początku listopada dzięki wsparciu sponsora w parku posadzonych zostanie 120 czteroipółmetrowych drzew.
Na chwilę obecną ze wzgledu na priorytetowe bezpieczeństwo mieszkańców i gości - decyzją Burmistrza Miasta Antoniego Szlagora Park zostaje zamknięty do odwołania.

Park Habsburgów jest jedną z większych atrakcji Żywca. Najstarsze jego fragmenty pochodzą z XVIII w. Ma powierzchnię 26 ha. Znajduje się w centrum miasta, tuż obok starego zamku i pałacu Habsburgów. Pod koniec pierwszej dekady XXI w. żywiecki samorząd zrewitalizował park. Wyremontowano m.in. aleje i mostki, fontannę i zabytkową altanę zwaną Domkiem Chińskim. Zwiedzającym zostały udostępnione odsłonięte relikty dawnej baszty. W parku powstała też stajnia miejska i minizoo. Rewitalizacja kosztowała ok. 10 mln zł.

Wszystkie
Z regionu
Beskid997
Gmina Milówka
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Żywiec
Gmina Jeleśnia
Sport
Książka Tygodnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE