REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Przedstawiać nie trzeba. Są "od zawsze". I w taki tez sposób, z ogromnym zaangażowaniem

Zespół Ziemia Żywiecka kultywuje nasz rodzimy folklor. Tym bardziej ciesza nas dobre wieści.

Podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Żywcu Burmistrz Antoni Szlagor wręczył list gratulacyjny dla zespołu Ziemia Żywiecka. Okolicznościowy dyplom odebrali Jan Brodka Kierownik Zespołu i Krystyna Kwaśniewska.

W liście gratulacyjnym Burmistrz Miasta Żywca Antoni Szlagor napisał: „Z okazji udziału Reprezentacyjnego Folklorystycznego Zespół Miasta Żywca „Ziemia Żywiecka” w Międzynarodowym Festiwalu Kultury i Turystyki Luoyang Helou 2017  w  Chinach w imieniu Władz Samorządowych Miasta Żywca pragniemy przekazać najserdeczniejsze gratulacje i wyrazy uznania. Cieszy nas niezmiernie fakt, iż właśnie Państwu udało się uzyskać wsparcie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Promesy „Promocja kultury polskiej za granicą 2017”  umożliwiające  ten wyjazd.           

Reprezentacyjny  Folklorystyczny Zespół Miasta Żywca  „Ziemia Żywiecka” na stałe zapisał się na kartach historii naszego Miasta, jako jedna z najprężniej działających instytucji kulturalnych. Wspaniały dorobek Zespołu i jego bogaty repertuar od ponad 45 lat podziwiać można na scenach polskich i zagranicznych. Niezliczona ilość nagród i wyróżnień jest świadectwem wysiłku, oddania i entuzjazmu osób, które postawiły sobie za cel zachowanie i promocję piękna, jakie niesie  w sobie kultura naszego regionu i kraju. To właśnie dzięki takim ambasadorom naszego folkloru, który pochodzi z tej ziemi, jest ciągle żywy i ujmuje swoją autentycznością, polska tradycja istnieje w naszej świadomości. Optymizm i radość obecne w każdym przejawie Państwa działalności udziela się nam wszystkim. Dzieląc się z publicznością w Polsce i na świecie, tym co najlepsze, wykreowali Państwo jedną z najlepiej rozpoznawalnych żywieckich marek artystycznych i stali się skarbem naszego regionu.

Pragniemy podziękować całemu Zespołowi „Ziemia Żywiecka”, kierownictwu, choreografom, tancerkom  i tancerzom oraz muzykom za pełną pasji i profesjonalizmu pracę, jaką wkładają Państwo w działalność Zespołu. Życzymy spełnienia w życiu osobistym oraz kolejnych sukcesów scenicznych”.         

Wszystkie
Z regionu
Beskid997
Gmina Milówka
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Żywiec
Gmina Jeleśnia
Sport
Książka Tygodnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE