REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

To już dziś.
W gminie Novot, współpracującej z gminą Ujsoły, w ramach Program Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014–2020 mikroprojektu „Ochrona i rozwój dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego gmin Novot i Ujsoły”, odbędzie się Dzień Turystyczny. Otwarta zostanie wieża widokowa, z której widać Tatry. 
 
W ramach projektu wybudowano wieżę widokową, w celu  uatrakcyjnienia szlaku turystycznego oraz w celu zwiększenia  wykorzystania potencjału dziedzictwa przyrodniczego oraz zwiększenie liczby osób  z Polski i Słowacji odwiedzających  Orawę.  Wieża powstała na trasie istniejącego transgranicznego szlaku.  Będzie wykorzystywana przez mieszkańców oraz turystów którzy będą mogli się zachywać dziedzictwem przyrodniczym pogranicza.  Wieża wpłynie  na wzrost ilości turystów w  naszym rejonie a tym samym na polepszenie standardu życia miejscowych  mieszkańców. 
 
Gmina Novot organizuje 3  wydarzenia kulturalne w celu ochorny dziedzictwa kulturowego:
1.  Serowe uroczystości - impreza - jarmark serów , na wydarzenie zaproszeni zostana serowarzy  prezentujący swoje wyroby, uzupełnia to występy folklorystyczne , w ramach projektu powstanie 10 stanowisk gdzie będą prezentowane tradycyjne wyroby  2. Jarmark bożonardozeniowy - wydarzenie związane z prezentacją zwyczajów  i regionalnych produktów oraz prezentacją wystepów folkorystycznych.
3.  Furmańskie dni -  pokazy i zawody koni, prezentacja pracy koni, zwożenie i układanie drzewa na dokładności i precyzję, wystawa dziedzictwa przyrodniczego  Wspólny dzień turystyczny - impreza w trakcie której trusyści z obu gmin partnerskich przejdą szlakiem i zapoznają się z tablicami informacyjnymi oraz skorzystają z wiezy widokowej.
 
Źródło:ujsoly.com
Wszystkie
Z regionu
Beskid997
Gmina Milówka
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Żywiec
Gmina Jeleśnia
Sport
Książka Tygodnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE