REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Szpital powiatowy w Żywcu jest pierwszym w kraju tak dużym przedsięwzięciem w

sektorze zdrowia realizowanym w formule zintegrowanego Partnerstwa Publiczno - Prywatnego (PPP). Głównym inwestorem jest specjalizująca się w zarządzaniu międzynarodowymi projektami firma InterHealth Canada Limited, która podobne projekty w sektorze opieki zdrowotnej realizowała w Wielkiej Brytanii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz Kuwejcie. Przewiduje się, iż wiele innych regionów w Polsce oraz samorządów w Europie Centralnej i środkowej będzie mogło wzorować się na zastosowanej w Żywcu formule PPP.

Żywiecki szpital powstaje  na Polach Lisickich w Żywcu i będzie prowadzony oraz zarządzany przez InterHealth Canada do roku 2045, w którym to zostanie przekazany Starostwu Powiatowemu w Żywcu zgodnie z warunkami umowy PPP. Realizowany projekt budowy nowej siedziby szpitala powiatowego w Żywcu w oparciu o Partnerstwo Publiczno-Prywatne zakłada, że Partner Prywatny InterHealth Canada ma obowiązek prowadzenia działalności medycznej w takim samym zakresie, jaki jest realizowany obecnie przez Zakład Opieki Zdrowotnej w Żywcu. Jednocześnie umowa PPP pozwala Partnerowi Prywatnemu na rozszerzenie zakresu usług.

Budynek szpitala, zaprojektowany przez firmę architektoniczną N+ Parametric Design oraz firmę inżynieryjną Arup Engineers, będzie liczył cztery kondygnacje o powierzchni netto ok. 18 000 m² z możliwością rozbudowy. Szpital będzie składał się w pełni zintegrowanych oddziałów, oddziału ratunkowego, lądowiskiem dla helikopterów oraz zwiększoną liczbą przychodni. W sumie szpital został zaplanowany na 340 łóżek szpitalnych oraz 40 łóżek opieki długoterminowej.

WIĘCEJ ZDJĘĆ

Wszystkie
Z regionu
Beskid997
Gmina Milówka
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Żywiec
Gmina Jeleśnia
Sport
Książka Tygodnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE