REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

„Kolej Beskidzka”,

stowarzyszenie działające na rzecz rozwoju linii kolejowej z Żywca do Suchej Beskidzkiej, ogłasza konkurs pod nazwą „roz_poznajemy się – SKB” na projekt elementów identyfikacji wizualnej. W konkursie może wziąć udział każdy, kto chciałby przyczynić się do promowania misji „Kolei Beskidzkiej” i rozwoju transportu kolejowego.

 

„Kolej Beskidzka” postanowiła wykonać kolejny krok w kierunku promowania idei SKB oraz poszerzenia wiedzy na temat istoty kolei w obecnej rzeczywistości transportowej Polski, w której dominująca rola transportu drogowego prowadzi m.in. do narastających problemów z jakością powietrza, a jednocześnie tzw. „białe plamy” w transporcie publicznym (obszary bez dostępu do transportu publicznego) ograniczają mobilność Polaków. Stowarzyszenie ogłasza konkurs „roz_poznajemy się – SKB” na stworzenie elementów nowej identyfikacji wizualnej, dzięki któremu wiedza o istocie działalności „Kolei Beskidzkiej” ma dotrzeć do jeszcze szerszego grona mieszkańców regionu i kraju. SKB zachęca do nadsyłania prac konkursowych składających się z projektu następujących elementów: logo, typografia/kroje firmowe, hasło, ikony, kolorystyka.

 

Kim jesteśmy?
Stowarzyszenie „Kolej Beskidzka” od początku działalności jest ściśle związane z regionem Żywiecczyzny, pogranicza śląsko-małopolskiego i transportem kolejowym. Za cel aktywności SKB stawia wywarcie wpływu na przyszłość i funkcjonowanie publicznego transportu zbiorowego na Podbeskidziu poprzez dążenie do przeniesienia części transportu towarowego i osobowego z dróg na tory, rozbudowę infrastruktury kolejowej i integrację publicznego transportu pasażerskiego. Główną osią działalności SKB są starania w kierunku rewitalizacji linii kolejowej łączącej Żywiec z Suchą Beskidzką (rozwój infrastruktury kolejowej) – jedną z najbardziej malowniczych linii kolejowych w Polsce będących m.in. elementem najkrótszej trasy dla pociągów z Polski zachodniej (np. Katowic, Wrocławia, Poznania, Szczecina) do Zakopanego. 
Stowarzyszenie „Kolej Beskidzka” wspiera ekologiczny transport kolejowy z poszanowaniem środowiska naturalnego, ściśle związany z potrzebami pasażerów chcących szybko i wygodnie dotrzeć do celu koleją. Do tej pory za sukces SKB należy uznać przede wszystkim przywrócenie regularnych połączeń kolejowych na omawianej linii kolejowej, poprawę jej parametrów technicznych, wzrost świadomości wśród decydentów i mieszkańców na temat znaczenia linii Żywiec – Sucha Beskidzka w systemie transportowym regionu i kraju oraz doprowadzenie do stworzenia studium wykonalności rewitalizacji linii (współfinansowanego m.in. przez samorządy lokalne i PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.) będącego kluczowym dokumentem do uruchomienia procedury przetargowej na prace budowlane (SKB w roli koordynatora SW). 
Prace w formie prezentacji multimedialnej można nadsyłać od 26.02.2019 r. do 12.03.2019 na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem „KONKURS”. Autor zwycięskiej pracy konkursowej zostanie nagrodzony kwotą 500 zł, a autorzy prac lub elementów prac wyróżnionych otrzymają roczną REGIOkartę umożliwiającą zakup tańszych biletów POLREGIO. Szczegóły dotyczące parametrów pracy konkursowej oraz zasady uczestnictwa znajdują się w regulaminie konkursu na stronie internetowej. 

Wszystkie
Gmina Milówka
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Beskid997
Z regionu
Żywiec
Gmina Jeleśnia
Sport
Książka Tygodnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE