REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Od najbliższego

weekendu  ma rozpocząć się wzmożony odstrzał dzików w całej Polsce. Strzały padną również w naszym regionie.  Od momentu nakazu odstrzałów sanitarnych, czyli od 2017 roku uśmiercono ponad 25 tysięcy dzików w całej Polsce. 

Ministerstwo Środowiska chce, by myśliwi organizowali wielkoobszarowe polowania zbiorowe na dziki. Ma to być element walki z wirusem ASF (afrykańskiego pomoru świń). Jak będzie to wyglądało w naszym regionie?

Przede wszystkim decyzja Ministerstwa wzbudza szereg kontrowersji, a przeciwni jej są nawet sami myśliwi. 

"Nie zgadzamy się z tą decyzją. Mamy swoje zasady i jedna z nich mówi o tym, że o tej porze roku w wielu powodów nie prowadzimy już polowań zbiorowych. Przede wszystkim dlatego, że podczas takiego polowania nie jesteśmy w stanie rozróżnić płci. O tej porze roku polowanie zbiorowe na dziki wywiera niekorzystny wpływ na zwierzynę płową. I co najważniejsze - nie zabijamy samic ciężarnych, a to polowanie wielkoobszarowe do tego niestety będzie się również sprowadzało" - powiedział w rozmowie z nami jeden z myśliwych z naszego regionu. *

Czy jednak polowanie w ten weekend się odbędzie? Dużo wskazuje na to, że nie. Dlaczego? Wbrew decyzji Ministerstwa przeciwna temu jest natura, bowiem na chwilę obecną warunki pogodowe i techniczne uniemożliwiają wejście do lasu i przeprowadzenie polowania. 

*nazwisko do wiadomości redakcji

________________________

Ewa Jeremicz

Wszystkie
Beskid997
Gmina Milówka
Z regionu
Gmina Rajcza
Gmina Węgierska Górka
Sport
Żywiec
Gmina Jeleśnia
Książka Tygodnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE