REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

W sobotę 30 września zapraszamy wszystkich miłośników górskich szlaków i mieszkańców do wspólnej akcji,
podczas której uporządkujemy nasze bogactwo naturalne - Beskidy. Po raz drugi bowiem w tym roku ruszają "Czyste Beskidy". Organizatorzy zadebiutowali w ubiegłym roku, gdzie w trudnych warunkach atmosferycznych na górskie szlaki wyruszyło 150 osób. Wówczas spod śniegu udał się zebrać tonę śmieci.
 
W tym roku po raz kolejny ekipa TSG Młóckarnia, z której inicjatywy odbyło się zeszłoroczne sprzętanie, zaprasza na szlaki na terenach gmin Rajcza, Milówka i Ujsoły. Zaplanowano sprzątanie na 6 trasach zaczynających się i kończących w tym samym punkcie, gdzie można zaparkować samochód. Na każdą z tras wyruszy ekipa z opiekunem.
 
Biegacze na szlaki
Tym razem biegacze połączą przyjemne z pożytecznym: zaplanowano bowiem również specjalną, 23-kilometrową trasę dla biegaczy.
Połączona ze sprzątaniem wycieczka biegowa poprowadzi trasą Ultramaratonu Chudy Wawrzyniec, odbywającego się co roku na granicznych szlakach Beskidu Żywieckiego. Start ze Złatnej, niebieskim szlakiem na Krawców Wierch, dalej po granicy przez Grubą Buczynę i Przełęcz Bory Orawskie do Trzech Kopców i przez Halę Rysiankę, Halę Lipowską, żółtym szlakiem do Chaty na Zagroniu, gdzie będzie się odbywało zakończenie imprezy.
 
Biegową grupę poprowadzą: Rafał Bałaś - drugi zawodnik tegorocznego Chudego Wawrzyńca i współorganizator akcji "Czyste Beskidy", Wojciech Probst - zwycięzca biegu i organizator Chudego - Krzysztof Dołęgowski. Chłopaki chcą pokazać, że dbają o tutejsze ultramaratońskie ścieżki przez cały rok, zwrócić uwagę biegaczy na rosnący problem śmieci na górskich imprezach, jak równiez zwyczajnie - świecić przykładem.
 
Start imprezy: 30 września 2017, godz 7:30, Budynek Urzędu Gminy Rajcza, rynek w Rajczy.
Wszystkie
Gmina Milówka
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Beskid997
Z regionu
Żywiec
Gmina Jeleśnia
Sport
Książka Tygodnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE